Zavrieť

Porady

uzivanie auta v Autoskole

no mam dilemu, lebo jeden moj klient vedie autoskolu a kupuju auto ale kupuje ho ako sukromna osoba nie na zivnost pricom zaplati si cestnu dan a chce ho uzivat v podnikani...to je v pohode...Hm problem vsak je v tom ze ulatnovat si nahrady 6,20 sk na km asi nie je moc realne pri uzivanie vozidla osobami teda ziakmi autoskoly alebo nie je v tom problem? Ja by som skor videl realnost v tom ze nech ho kupi ako sukromna osoba a vlozi ho v Obstaravacej cene do podnikania. Je vsak kupovane na leasing...aku variantu by ste zvolili vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladimír Ozimý
    no mam dilemu, lebo jeden moj klient vedie autoskolu a kupuju auto ale kupuje ho ako sukromna osoba nie na zivnost pricom zaplati si cestnu dan a chce ho uzivat v podnikani...to je v pohode...Hm problem vsak je v tom ze ulatnovat si nahrady 6,20 sk na km asi nie je moc realne pri uzivanie vozidla osobami teda ziakmi autoskoly alebo nie je v tom problem? Ja by som skor videl realnost v tom ze nech ho kupi ako sukromna osoba a vlozi ho v Obstaravacej cene do podnikania. Je vsak kupovane na leasing...aku variantu by ste zvolili vy?

    Určite by som sa priklonila ku kúpe MV na účel podnikania ...v autoškole niet o čom pochybovať . Ale určite kúpu MV nie ako súkromná osoba .
    človiečik Vladimír Ozimý
    no jasne ja to tiez tak chapem ale ide o to ze ludia su komplikovani. Bol by velky problem keby ho kupil ako sukromna osoba a vlozil by ho do podnikania v obstaravacej cene a uctoval o majektu na podnikanie, napriek tomu ze ho kupuje na leasing?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vladimír Ozimý
    no jasne ja to tiez tak chapem ale ide o to ze ludia su komplikovani. Bol by velky problem keby ho kupil ako sukromna osoba a vlozil by ho do podnikania v obstaravacej cene a uctoval o majektu na podnikanie, napriek tomu ze ho kupuje na leasing?
    Podľa mňa nie, nakoľko počas trvania leasingovej zmluvy nie je vlastníkom MV len držiteľom.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Takze ak ho kupi ako sukromna osoba a zaplati si cestnu dan uplatni si benzin a nahradu 6,20 sk na kilometre nim najazdene nie ziakmi autoskoly

    ak ho kupi ako podnikatel ma narok na uplatnenie benzinu v ramci autoskoly to jest aj ako zivnostnik aj ako auto ktore jazdi a vyucuju sa v nom ziaci a odpisy. to jest tato varianta je jasne lepsia....

    Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

    Fragaria
    Auto musí byť prispôsobené na vyučovanie atoškoly / rôzne úpravy vo vozidle/ ako súkromná osoba si tieto nemôže uplatniť do nákladov. Súhasím zo Zitou5.

    uzivanie auta v Autoskole

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.