Zavrieť

Porady

Suhlas zamestnavatela pri zvyseni minimalnej mzdy

.Ak sa zvýši min. hodinová mzda, musí so zvýšením súhlasiť zamestnávateľ alebo mzdárka automaticky ráta s novou min. hod. mzdou?
Naposledy upravil ivka70 : 24.03.19 at 12:11
veronikasad Ma aj nejakú pohyblivu zlozku mzdy? Aka je jeho mesačná hruba mzda? Priloz pasku bez osobných udajov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Súhlas nie je potrebný, platí zákon a ten musí zamestnávateľ rešpektovať.
    26 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stormcatcher Mám tu chlápka ktorý má na výplatnej páske hod. mzda 2,33 €/h.
    Tweety To je MM r.2016. Terazky platí 2,989. Ak si zamestnávate, tak to pre teba nie je dobré.
    stormcatcher Ale zamestnávateľ ju nechce zvýšiť. Nechce zvyšovať plat
    Tweety Nie je to na jeho ochote. ZP platí pre každého zamestnávateľa aj zamestnanca rovnako.
    stormcatcher Hm, a čo má s tým urobiť?
    Tweety Upozorniť zamestnávateľa, že porušuje ZP. Ak to nepomôže, potom dať podnet na IP.
    veronikasad Hodinová mzda nemusi byt vo vyske minimálnej mzdy, ak zamestnavstel vyplaca aj pohyblivu zlozku mzdy (premie, odmeny)
    stormcatcher Ale je rozdiel keď napr. 200h x 2,33 alebo 200h x 2,989 a až potom idú prémie
    veronikasad Pri posudzovaní ci je dodrzana minimalna mesačná mzda sa berie do úvahy zakladny mesacny fond pravovneho casu.
    Aj v nasom okrese je jedna pekaren, ktorá takéto nízke mzdy inzeruje v novinach. Pohybliva zlozka mzdy tu nie je motivacna, lebo cast z nej zamestnanec musi dostať
    stormcatcher Nie som mzdár moc tomuto nerozumiem, takže 230h - 2,33€/h - 50% prémií je v poriadku.......Keby som bol zamestnávateľ zamestnám niekoho a dám mu 1€/h + 300% prémií. aj to je OK.
    veronikasad Priloz pasku
    stormcatcher Ako?
    veronikasad Ako prilohu v zadani temy
    veronikasad Inak, ked sumu premii vydelis poctom odpracovanych hodin a vyslednu sumu pripocitas k hodinovej mzde, dostanes skutocnu hodinovú mzdu, ktora nesmie byt nižšia ako minimalna.
    stormcatcher Je tu len vylepšiť otázku, o prílohe nič.
    veronikasad Daj aspon sumu premii a pocet odpracovanych hodin, vrátane nadčasov
    stormcatcher Január: prémie:343,68, hod. 295 dúfam že som dobre opísal. Keď som ja robil, tam bolo všetko rozobraté "do šrobika", mizerná páska
    veronikasad Ma tam aj nadcasovy príplatok, nocny, za pracu v sobotu, nedelu, alebo je to vsetko skryte v premiach?
    stormcatcher hodinovvka 2,33
    hodín 295 - 687,35€
    prípl. so ne 60,85€
    prémie 343,68€
    za sv. 15,10€

    prosím ako vložím prílohu
    veronikasad Nevkladala som ešte, mala by tam byt sponka. Skus cez rozsirene možnosti uprav alebo take niečo. Nemam zalozenu temu, do cudzej sa nedostanem
    veronikasad Chyba tam polozka nadcasovy príplatok
    stormcatcher Nič také tam nieje
    veronikasad Posli mi ju do mailu
    stormcatcher Fantastické. Je tu niečo ako zasielať na mail. Ale to len zapína a vypína zasielanie na mail. Ináč nemám ani poňatia
    veronikasad Zo svojho mailu mi ho posli na moj
    stormcatcher Tu už asi končím so znalosťami. Nemám o tom ani poňatia ako.
      zbaliť

    Suhlas zamestnavatela pri zvyseni minimalnej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.