Zavrieť

Porady

Povinnost z dedenia?

Zomrely dedil nehnutelnosti v celku s tym, ze v dedicskom uzneseni bolo zakotvene, ze v pripade ich predaja alebo darovania je povinny vyplatit vsetkych, ktori ich postupili v prospech neho. Tieto nehnutelnosti po zomrelom zdedil jeden clovek. Je povinny splnit v pripade predaja tuto klauzulu, napriek tomu, ze notarka zabudla na LV dat bremeno - tarchu? Ako postupovat, aby ti, ktori postupili nehnutelnosti v prospech jedneho boli vyplateni?
3 komentárov     zbaliť
avalik zomrely dedil?
vicktor Najskor dedil este za zivota, mal povinnost vyplatit inych ak by predal, ale on nepredal, kotuha jedna zomrel. Uz je novy dedic. Otazka znie ci aj on ma tu povinnost voci inym.
Ganéša Victor porozumel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    podla mna zomrely - splnil co sa zaviazal - nepredal ani nedaroval
    dedic po nom uz nie je viazany predchadzajucim ded. uznesenim

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Treba sa riadiť tým, čo je napísané v dedičskej dohode - žiadne bremeno sa tam nedáva, platí dedičská dohoda.
    Ak je v dohode napísané, že aj v prípade predaja aj darovania má vyplatiť - tak si bolo treba vymáhať, ak taká skutočnosť nastala (vtedy) .
    Zvykne byť aj napísané (ja to tak mám), že táto povinnosť platí aj pre dedičov - ale ak to tam nie je ??? ..... nuž ...

    tuto si ale písala o darovaní - tak ste si mali veru vtedy žiadať
    http://www.porada.sk/t269781-darovacia-zmluva.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.