Zavrieť

Porady

Môže zamestnávateľ odmietnuť schválenie rodičovskej dovolenky otca?

Dobrý deň,
ako otec plánujem nastúpiť na materskú dovolenku. Spĺňam všetky zákonné požiadavky.
Avšak pani na sociálnej poisťovni mi dala tlačivo, kde sa vyžaduje zamestnávateľov podpis, ktoré mám priniesť potvrdené späť na Sociálnu poisťovňu. Čo robiť v prípade, ak mi zamestnávateľ odmietne potvrdiť tlačivo? Resp. akou formou mu mám oznámiť nástup na materskú, aby som mal nejaký doklad o tom, že som oznámenie skutočne urobil? Lebo on sa vyjadril, že mi nič nebude podpisovať. A bude sa tváriť, že som mu nič neoznamoval.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ptatí í§166 ZP
    (2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    d-evil Ďakujem za odpoveď. A viete mi poradiť čo robiť v prípade, ak mi odmietne potvrdiť Oznámenie o nástupe na materskú? Keď sa bude tváriť, že som mu nič neoznamoval? Vďaka.
    Tweety Požiadať treba písomne a žiadaj podpis prevzatia.. Ak požiadaš včas, teda najneskôr mesiac pred nástupom, budeš to mať potvrdené, môžeš nastúpiť.
    d-evil A ak mi odmietne podpísať prevzatie? Vďaka.
    Tweety Poruší ZP. Obráť sa na IP.
    d-evil Super, vďaka za info.
    veronikasad Ak ti odmietne prevziat, posli oznamenie doporucene s dorucenkou
    d-evil OK,vďaka za pomoc.
      zbaliť

    Môže zamestnávateľ odmietnuť schválenie rodičovskej dovolenky otca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.