Zavrieť

Porady

Skončenie PP

Zamestnanec podal výpoveď s výpovednou dobou 2 mesiace - skončenie PP by malo byť 30.06.2019. Ale odo dňa podania výpovede (26.04.) nechodí do práce a ani neoznámil čo s ním je, tak sme nahlásili na ZP a SP absenciu.
1. Mám mu poslať oznámenie o porušení pracovnej disciplíny a následne s ním okamžite ukončiť PP?
2.Keďže máme v pracovnej zmluve zakotvené, že pokiaľ nezotrvá počas výpovednej doby u zamestnávateľa je povinný zaplatiť zamestnávateľovi peňažnú náhradu - bude mať zamestnávateľ na túto náhradu nárok?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Oznamenie mu poslite, okamzite skoncenie PP ma cas, ma tak ci tak absenciu v poistovniach nahlasenu, kludne cakajte do konca PP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Uľa Ešte sa spýtam k vyššie položenej otázke. Až dnes mi prišli poštou 2 potvrdenia od lekára na 29.4. a 30.4. a PN s dátum začatia 02.05.2019. Zamestnanec má ale nahlásenú absenciu, keďže nikoho neinformoval čo s ním je. Teraz musím absenciu na tieto dni zrušiť a ešte mu aj vyplatiť náhradu príjmu pri dočasnej PN? Nemal povinnosť mi to oznámiť do 3 dní aby mal na náhrady nárok? Ďakujem
    veronikasad Kedy je vystavena PN-ka?
    Tweety Absenciu zrušiť, preplatiť hodiny trvania vyšetrenia, tzv. P, za DPN od 2.5. preplatiť náhradu príjmu,max. 10 KD, platí zákaz výpovede, takže už len prečkať do skončenia PP.
    Uľa PN je vystavená 02.05.2019 ako aj dátum začatia.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.