Zavrieť

Porady

ELDP Zamestnanec - OTEC bol na rodičovskej dovolenke

Dobrý deň,
prosím o radu.. Zamestnanec - OTEC bol na rodičovskej dovolenke - poberal dávku materské. Popri tom mal uzatvorenú DoPČ od 22.1.2018 - 30.6.2018. RD - materské mu trvala do 28.6.2018, t. j. 2 posledné dni vylúčenú povinnosť platiť dôchodkové poistenie už nemal.. Potrebujem vyhotoviť ELDP, ale nie som si istá a nikto mi nevie poradiť.. Podľa mňa by to malo byť takto:
2018 A 22.1.2018 - 28.6.2018 - VZ 0
2018 A 29.6.2018 - 30.6.2018 - daný vymeriavací základ z dvoch dní.
Alebo ten prvý riadok nemá byť vôbec? Počula som, že na dohody sa nevykazujú kalendárne dni vylúč. dôb..
Vopred ďakujem za akúkoľvek skúsenosť!!!
Naposledy upravil Richard : 05.06.19 at 11:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Podľa § 140 zákona č. 461/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti

    - v období, počas ktorého sa mu poskytuje materské,
    - od prvého dňa potreby ošetrovanie fyzickej osoby alebo starostlivosti o dieťa najdlhšie do desiateho dňa, ak potreba ošetrovania alebo starostlivosti trvá v tomto období,
    - v období, počas ktorého vykonávali základnú službu, náhradnú službu alebo zdokonaľovaciu službu v rámci vojenskej služby v ozbrojených silách a civilnú službu (zrušené od 1. januára 2008),
    - v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného,
    - v období, počas ktorého sa vypláca rehabilitačné alebo rekvalifikačné a
    - v období, počas ktorého má ospravedlnenú neprítomnosť v práci z dôvodu jeho účasti na štrajku.

    Z uvedeného dôvodu prípadný príjem vyplatený počas týchto období nie je vymeriavacím základom zamestnanca a preto ho nemožno uvádzať v rubrike vymeriavacieho základu v eELDP.

    zze/2003-461/140
    Richard 05.06.19 11:45 odstránil(a) z Porady

    ELDP Zamestnanec - OTEC bol na rodičovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.