Zavrieť

Porady

Musím sa zaevidovať na úrad práce ak nechcem poberať rodičovský príspevok?

Dobrý den, koncom mesiaca mi končí materská, a na materskú nastúpi muž. Neviem ale ako dalej postupovať, musím zaevidovať na úrade práce ako nezamestnaný uchádzač o zamestnanie? Ak muzovi po 28tyzdnoch skoncí materská môzem poziadať urad práce o rodicovský príspevok? viete mi niekto poradit ako sa to vsetko vybavuje a ako treba postupovat? Dakujem za odpoved. Zuzka
5 komentárov     zbaliť
Mila123 koľko máš detí, koľko majú rokov?
pipinulkaa mam 3deti - 10rokov, 7rokov a maličká bude mať pol roka. Ako som vygooglila, ja vlastne sa musím zaevidovať ako uchádzač o zamestnanie, keď by muž išiel na materskú. Ale teraz som v pomykove z toho zvýšenia RP - či teda potom budem mať normálne narok na tych 370eur(ked to schvália ovšem) - keďže sa píše iba to, že zvýšenie bude pre tie, ktoré pred narodením dieťaťa pracovali. Nepíse sa ale o tom, keď by som medzi tou žiadosťou bola vedená ako uchádzač o zamestnanie ten pol rok - co by bol muz na materskej.
veronikasad Je za teba platitelom zdr.poistenia štát z iného dôvodu ako poberania rod.príspevkYu - napr. starostlivosť o druhé dieťa do 6 rokov, držitel preukazu ZŤP ,,,
pipinulkaa takze sa musím evidovat kedze iné dieta do 6 rokov nemám.
veronikasad Nemusíš, nie je to povinné. Len si budeš platiť zdravotné poistenie ako samoplatitel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    podmienkou, aby Váš muž mohol poberať materskú je, že Vy nebudete poberať rodičovský príspevok. Treba požiadať úrad práce, sociálnych vecí a rodiny o odňatie rodičovského príspevku.

    na úrad práce ako uchádzač o zamestnanie sa môžete zaevidovať, aby za Vás platili zdravotné - ale tým pádom si bude treba plniť aj podmienky na uchádzača.

    Musím sa zaevidovať na úrad práce ak nechcem poberať rodičovský príspevok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.