Zavrieť

Porady

Daň z prijmu za predaj bytu FO /prenajímaný/

Dobrý deň,
chcem poprosiť znalých kolegovcov o radu. Súkromná osoba predá nehnuteľnosť. Má ju vo vlastníctve 10 rokov, zároveň tam má aj trvalý pobyt.
Ale túto nehnuteľnosť prenajímal a príjmy z prenájmu aj uviedol v daňovom priznaní. Ale nakoľko sa jedná o súkromú osobu, ktorá nemá túto nehuteľnosť v zaradenú v majetku nie som si istá či je oslobodená z dane z príjmu za predaj nehnuteľnosti.
Prosím Vás o Váš názor poprípade skúsenosti.
Dik Simi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    pozri § 9 zákona 595/2003 Z. z. - spĺňaš podmienku dvoch rokov trvalého pobytu takže je to oslobodené

    Simi je offline (nepripojený) Simi

    Simi
    Ahojte,
    dakujem za pomoc, ale nie som z toho o nic mudrejsia.
    Vy by ste takyto prijem z predaja prenajimaneho bytu /vydavky %/ nezivnostnikom, zdanili alebo nie ?
    Dik

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Simi
    Ahojte,
    dakujem za pomoc, ale nie som z toho o nic mudrejsia.
    Vy by ste takyto prijem z predaja prenajimaneho bytu /vydavky %/ nezivnostnikom, zdanili alebo nie ?
    Dik
    Ak boli výdavky uplatňované % - nie nezdanila by som.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Simi
    Ahojte,
    dakujem za pomoc, ale nie som z toho o nic mudrejsia.
    Vy by ste takyto prijem z predaja prenajimaneho bytu /vydavky %/ nezivnostnikom, zdanili alebo nie ?
    Dik
    Predaj nehnuteľnosti bude oslobodený od dane z príjmu, pretože bola splnená aj ďalšia podmienka a to:
    • nehnuteľnosť nebola zaradená v
    • obchodnom majetku.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    [quote=Pepa]Toto nie je také jednoduché:
    skús si prečítať toto http://www.porada.sk/t30601-p3-opat-prenajom-domu.html#post283892[/quote]


    Tak tomuto nechápem. Aká súvislosť je s predajom nehnuteľnosti, ktorá nebola zaradená v majetku s uplatnenými výdavkami %? Prečo to není jednoduché? Čo majú výdavky % spoločné s predajom nehnuteľnosti, ked predaj nehnuteľnosti bude oslobodený od dane z príjmu podľa § 9 ZDZP?

    Daň z prijmu za predaj bytu FO /prenajímaný/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.