Zavrieť

Porady

Ukoncenie PP z dovodu zlej fin. situacie

Ahojte, dnes som dostala mail, ze vzhladom k zlej financnej situacii spolocnosti sa moje miesto bude rusit-asistentka.Potrebovala by som poradit. pracujem vo fy. 10 rokov a 2 mesiace, aky sposob.ukoncenia PP bude pre mna naj....som samozivotelka, tak je to pre mna zivota dolezite mam viac variantov: 3 mesiace vypovedna lehota a 3 mesiace odstupne alebo vypoved dohodou ihned a 6 mesiacov odstupne.Prisla by som o stravne listky no mohla by som sa prihlasit na urad prace a hladat si ihned nieco nove, i ked neviem ci sa mozem prihlasit na urad prace ked dostanem odstupne, dakujem.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Pises z dôvodu zlej finančnej situácie firmy - je predpoklad, ze poslednu vyplatu, vratane odstupneho od firmy bacas dostanes?
kdebolotam PP ukonceny dohodou so 6 mes. odstupnym, dnes som sa prihlasila na urad prace. Mam dlhodobejsi zdravotny problem ktory sa este zhorsil na zaklade atresu z odchodu z prace. Potrebovala by som poradit ci sa oplati ist na PN....este by som stihla 7 dni od prihlasenia, alebo je to jedno ked som zaregistrovana a dostanem podporu, vopred dakujem.
veronikasad Pocas PN-ky s narokom na nemocenské budes mat pozastavenu výplatu davky v nezamestnanosti. Výplata sa obnoví az po ukonceni PN.
Nemocenske od 4.dna je 55perc. DVZ, spravidla hrubého príjmu za predch.kl.rok, davka v nezamestnanosti je 50% z prijmu za poslednyvh 24 kal.mesiacov.
O dobe PN rozhoduje ošetrujúci lekár
kdebolotam Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ukoncila by som pracovný pomer dohodou za predpokladu, ze mzdu, vrátane odstupného dostanem v den podpisania dohody. Dohodu podpis v posledny den trvania pracovného pomeru
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kdebolotam Asi tak to bude najlepsie, vdaka.
    avalik v dohode ale musi byt uvedeny dovod - ze sa rusi miesto
    veronikasad Suhlasim
    kdebolotam Ak by nebol uvedeny, nemam narok na odstupne, ze?
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    no mne to vychádza jasne - buď budeš tri mesiace dostávať peniaze a "sedieť doma", alebo budeš chodiť do roboty a dostávať cca rovnaké peniaze.

    úradu práce je fuk, ako ukončíš PP a či dostaneš odstupné.
    kdebolotam Ok vdaka.

    Ukoncenie PP z dovodu zlej fin. situacie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.