Zavrieť

Porady

Poistovna neuznala dohodu a mzdových podmienkach, kde je len odvolávka na minimálnu mzdu

zamestnanec má stanovenú minimálnu mzdu. V dohode o mzdových podmienkach je napísané: Hodinová mzda je stanovená minimálnou mzdou podľa na riadenia Vlády....

v poisťovni Dôvera mi neuznali dohodu a mzdových podmienkach kde je len odvolávka na minimálnu mzdu podľa Nariadenia vlády SR na aktuálny rok. Že tam musí byť suma. Stretli ste sa s tým?
Naposledy upravil ivka70 : 04.11.19 at 13:14
5 komentárov     zbaliť
misoft Hmmm... odvolávka na Nariadenie vlády k spísaniu PZ v časti mzdy... to chce mať teda gule.
Základná sadza musí byť vždy presne napísaná! Toto nie jednanie na trhu.
veronikasad Mas tam uvedeny aj stupeň náročnosti?
Chobot Mali ste kontrolu z Dôvery? Alebo ako Dôvera zistila, ako je to v pracovnej zmluve? Veď PZ sa neposiela do ZP. Posielaš len mesačné výkazy a tam je uvedená suma zárobku.

A potom - ZP nemá čo kafrať do pracovných zmlúv. Pre nich sú dôležité tie mesačné výkazy a hlásenia.
67tarwan Nový zamestnanec sa prihlasoval do ZP dôvera ako osoba. Ja som to išiel urobiť za neho. Vyžiadali si pracovnú zmluvu a tam mi povedali že dohoda o mzdových podmienkach ktorá je súčasť prac. zmluvy je zle urobená, lebo je tam len odvolávka na minimálnu mzdu všeobecne.ani tam nie je určený stupeň náročnosti.
veronikasad Prepac, nerozumiem ti. Noveho zamestnanca predsa prihlasuje zamestnavatel a nikde v prihlaske mzdu neuvádza. Ani k prihlaseniu nepotrebuje pracovnu zmluvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    §43 ZP
    V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:
    a)druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
    b)miesto výkonu práce (obec, časť obce alebo inak určené miesto),
    c)deň nástupu do práce,
    d)mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.
    Platí aj toto: zamestnávateľ, u ktorého nie je odmeňovanie zamestnancov dohodnuté v kolektívnej zmluve, je povinný zamestnancovi poskytnúť mzdu najmenej v sume minimálneho mzdového nároku určeného pre stupeň náročnosti práce (ďalej len „stupeň") príslušného pracovného miesta. Ak mzda zamestnanca v kalendárnom mesiaci nedosiahne sumu minimálneho mzdového nároku, zamestnávateľ poskytne zamestnancovi doplatok v sume rozdielu medzi dosiahnutou mzdou a sumou minimálneho mzdového nároku ustanoveného pre stupeň patriaci príslušnému pracovnému miestu.

    Takže ak tam nie je uvedený stupeň náročnosti práce, uvedené nie je správne.
    Naposledy upravil Tweety : 04.11.19 at 13:40

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    1.prečo ste to dávali do Dôvery?
    2. ešte som sa s tým nestretla, aby mal niekto stanovenú mzdu "textom" - odvolávkou na nariadenie vlády
    veronikasad Ja uvadzam v PZ stupen narocnosti a aktualnu min.mzdu v čase uzatvorenia PZ. Po zmene min.mzdy dodatky nerobim (kontrolu som este nemala). Samozrejme, vždy je vyplacana aktuálna minimálna mzda pre dany stupen náročnosti.

    Poistovna neuznala dohodu a mzdových podmienkach, kde je len odvolávka na minimálnu mzdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.