Zavrieť

Porady

dohoda o vykonanej praci nepravidelný prijem so živnostnikom ako postupovat

zahlaseny do sp v maji odpracoval len dve hodiny a potom v novembri tiež dve hodiny,treba prihlasit aj do zp?a vyfakturovat ako?,ked nema pokladnu,pomahal pri zasobovaní,dakujem
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Co chces fakturovat a naco ti je pokladna?
trio trnava no tie odpracovane 4hodiny,alebo to mam dat na prijmový doklad?aj ked je živnostník?dakujem
kn-alka Trio - splietaš 3 veci dokopy
trio trnava no prihlasila som ho v maji na priležitostne vypomahanie,ale robil len tie 4hodiny doteraz a chcem ho odhlasit na sp,či ho treba prihlasovat aj na zp??jednorazovo ,tak som to čitala prihlasit a odhlasit naraz a ako s tým vyplacaním,či stači na prijmový doklad ako brigadnikov??dakujem pekne ešte som nemala takto živnostnika na dohodu o vykonaní prace,dakujem
veronikasad Dohodár je zamestnanec, pošleš mu vyplatu na ucet aleho vyplatis z pokladne ako ostatným zsmestnancom.
veronikasad Preco na prijmovy doklad, ked peniaze vyplacas z pokladne a je to tvoj výdavok, ku ktorému prikladas výplatnú listinu?
trio trnava Ďakujem vám všetkým,už sa s tým lepšie popasujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak ste ho prijali na dohodu o vykonanej práci a prihlásili ako zamestnanca na dohodu do SP a ZP, tak vás nemá čo zaujímať, že on je popritom živnostník. U vás je zamestnancom na dohodu a podľa toho jednáte. Vypočítate odvody do SP, ZP a basta. Žiadna faktúra ani pokladňa vás nemá čo zaujímať.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    trio trnava do zp som ho neprihlasovala,je na nepravidelny prijem,mam to urobit teraz pri odhlasovani zo sp?
    trio trnava a všetko k tomu ako u brigadnikov?mzdovy list...vyplata na prijmovy doklad?dakujem
    Jarka 1 Áno, všetko ako u brigádnika. Mohli sa s ním dohodnúť ako so živnostníkom a potom by on vystavil faktúru a neriešili by ste nič. No otázne je, čo má v živnostenskom oprávnení.
    trio trnava bolo to zastupovanie počas predaja plus dokladanie tovaru,ked som musela k lekarovi,ma to v živnosti maloobchod,takže stači to na fakturu od neho? nabuduce,netreba ho prihlasovat nikde?a čo s tou zp neviete poradit?dakujem
    kn-alka ZP ako u brigádnika, na ich stránkach je podrobný postup - https://www.vszp.sk/platitelia/tlaci...amestnavatela/
    Jarka 1 Ak bude fakturovať, tak je vašim dodávateľom. Tam nemáš čo riešiť s poisťovňami.
    trio trnava Aj keď nemá kasu?
    Jarka 1 No to snáď nemyslíš vážne! Ty sa staráš o to, či dodávateľ má, alebo nemá kasu a podľa toho chceš platiť za neho poistné? Ak je živnostník a faktúruje, tak je jeho povinnosť mať všetko v poriadku a veedieť, či má mať kasu.
    kn-alka kasu? na služby?
      zbaliť

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    troška domotané....ak je prihlásený v SP ale nič zatiaľ nevyplatené - tak by som zrušila prihlásenie a nech vystaví on faktúru a zaplatíte to obvykle ako faktúry a DvP sa môže ukončiť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    trio trnava Aj keď on nemá kasu?
    kn-alka načo kasu? však poskytuje služby, tam kasu netreba (okrem výnimiek, ktoré sa tvojho prípadu netýkajú)
    trio trnava Ďakujem veľmi pekne
      zbaliť

    dohoda o vykonanej praci nepravidelný prijem so živnostnikom ako postupovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.