Zavrieť

Porady

Povinnosť ERP/ORP - úhrada faktúry v hotovosti

Ahojte, veľmi pekne Vás prosím o pomoc. Známy má v predmete činnosti tieto činnosti: 1. Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
2. Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva

Neviem na 100% posúdiť, či má povinnosť evidovať tržby v ORP, alebo môže prijímať aj v hotovosti. V prílohe č. 1 zákona o ERP tieto činnosti nie sú uvedené, preto podľa mňa nemá povinnosť. Len si to potrebujem u Vás potvrdiť. Ďakujem veľmi pekne.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Co je predmetom fakturacie? Aky SK NACE uvadza v DP?
mondes Ide vystaviť prvýkrát faktúru a myslím, že predmetom fakturácie bude práve tá druhá činnosť, pretože robí na gátri. A SK NACE ešte som nezisťovala, aké má uvádzať.
veronikasad Skús tu zadať IČO a zistiť SK NACE, potom sa ti bude lahšie hladať služba v zákone o ERP
https://www.google.com/url?sa=t&rct=...Jl-2IQpzDxJ74m
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Tovarom je podla zakona o ERP akykolvek vyrobok, polotovar, material alebo surovina predavany podnikatelom. Predava tovar, alebo len svoju pracu na gatri?
    Ak predava len sluzbu a nieje uvedena v prilohe, tak by som to neriesila. Najjednosuchsie by bolo, aby mu fakturovanu sumu uhradili na ucet a nemusi nic riesit.

    Ak nemam pravdu, budem rada, ked ma opravite.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem Vám. On len pracuje na gátri, nič nepredáva.
    veronikasad našla si už to SK NACE ? Možno budeš prekvapená pod čo je táto služby "skrytá" ...
    mondes Áno, našlo mi 02200-Ťažba dreva. No podľa mňa SK NACE má byť činnosť, ktorú najčastejšie faktúruje. A on drevo neťaží.
    annova 16.1 Pilovanie a hobľovanie dreva
    16.10 Pilovanie a hobľovanie dreva
    Táto trieda zahŕňa:
    - pílenie, hobľovanie a obrábanie dreva
    - rezanie, olupovanie alebo odsekávanie klátov
    mondes Perfektné. Ďakujem krásne. To bude ono. .......a táto služba myslím nespadá pod povinnosť mať ERP/ORP. Však? Nevidím to v prílohe nikde.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    najprv musis zistit SK NACE konkretnej cinnosti - pomozu Vysvetlivky k SK NACE - najdes na stranke Statistickeho uradu ... a zdielala som ich aj tu na porade

    orientovat sa da aj v Zozname volnych zivnosti ... a nasledne si overís vo vysvetlivkach

    a potom porovnavas s prilohou zakona o ERP

    Povinnosť ERP/ORP - úhrada faktúry v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.