Zavrieť

Porady

PPD a VPD k doslym a vystavenym fakturam - ako tlačiť ?

vytláčam si v Pohode PPD a VPD k došlým a vystaveným faktúram (ja aj dodavatelia sme platcovia DPH). Pohoda mi umožňuje tlač VPD a PPD, tak že tam je rozčíslená DPH a základ, ak to vytlačím ako daňový doklad alebo bez rozčíslenia ak vytlačím ako pokladničný doklad. Co je spravne ?
Ako TZP vystavujem k vydananym fakturam doklad o uhrade v hotovosti rucne bez pouzitia ERP .... mám tam rozíslovať DPH na Zaklad a DPH alebo len celkovú sumu, kedze rozcislenie DPH uz je na fakture, ktoru vystavujem.
Velmi pekne dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ak je dph rozpisana na fakture, na PPD a VPD ju neuvadzajte... ja len dodam, ze treba si na to davat pozor, aby bola DPH iba na 1 doklade, lebo ak by sme mali byt prisni, tak podla §69, ods.5 ZoDPH kazda osoba, ktora uvedie na fakture alebo v INOM DOKLADE o predaji dan, je povinna zaplatit tuto dan.. takze preto si treba davat pozor na to, aby bola dan uvedena iba na 1 doklade..
    amundsen Velmi pekne Vam dakujem za pomoc.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Pohodu síce nepoznám, ale všeobecne, ak je vystavená faktúra s rozpisom ZD + DPH, v doklade o úhrade už nie je rozpísaný ZD + DPH, ale celková suma s popisom úhrada faktúry č........
    Takže ak ti takúto možnosť ponúka "vytlačenie ako pokladničný doklad", tak toto je správne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemusíš tlačiť doklady zo SW, stačí keď na ručný príjmový PD doplníš poradové číslo z peňažného denníka.
    Pokladničný doklad je doklad o uhrade, nevyčísluješ na ňom ZD a DPH. To je vyčíslené na daňovom doklade (fakture)

    PPD a VPD k doslym a vystavenym fakturam - ako tlačiť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.