Zavrieť

Porady

Môžu overovať podpis na Darovacej zmluve na obecnom úrade?

Na darovacej zmluve majú byť overené podpisy( notárom, matrikou). Volala som niekoľkým úradníčkam na obecnom úrade v okolí, či overujú podpis. Povedali, že áno. Ale neviem či to stačí mať overený podpis na Darovacej zmluve z obecného úradu, alebo tam musí byť nejaké špeciálne razítko "matrika" Pracovníčke na katastri sa mi nepodarilo dovolať.
Mila123 nič špeciálne, normálne overiť podpis (či matrika, či NÚ alebo iný úrad, kto. má na to poverenie)
Viera R. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Na miestnom úrade je jeden útvar, ktorý sa volá matrika. Predmetom činnosti tohto útvaru je okrem iného aj overovanie podpisov. Iný útvar na miestnom úrade ti podpis neoverí.
    misoft Nuž a ja som overoval dokonca na podateľni - tiež mali na to poverenie.
    Záleží na tom, ako to majú tie úrady podelené... určené....
    buchač Na miestnom úrade je jeden útvar, ktorý sa volá matrika. Predmetom činnosti tohto útvaru je okrem iného aj overovanie podpisov. Iný útvar na miestnom úrade ti podpis neoverí.
    ===============
    Tak toto neplatí ani len vo všeobecnej rovine...

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    nie je potrebné žiadne "špeciálne razítko, stačí overenie podpisu na ktoromkoľvek obecnom úrade, nemusí to byť ani v mieste bydliska, obecné úrady v menších obciach nemajú "matriku", ale podpisy overujú
    Naposledy upravil Terezia13 : 15.02.20 at 18:19

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    zvazila si dobre riziko darovacej zmluvy ?nebola by lepsia kupna zmluva?

    Môžu overovať podpis na Darovacej zmluve na obecnom úrade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.