Zavrieť

Porady

DPH a soc. fond

Ahojte,

možo sa vám to bude zdať ako banálna otázka, ale ja si chcem byť samozrejme istá.

Prišla mi faktúra za fitness, ktorý máme pre zamestnancov a pôjde zo sociálneho fondu. Chcem sa uistiť, či túto faktúru rozúčtovať na DPH ...


Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Podľa mňa, ak si plátca DPH, tak zo všetkých faktúr si môžeš nárokovať odpočet DPH, ak sa to týka podnikania. A fa z fitness k nim patrí, lebo je to na uspokojovanie potrieb Vašich zamestnancov.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Napadla ma možno hlúposť. Nebude sa musieť popri zdaňovaní tohoto príspevku u zamestnanca odviesť aj štátu DPH - i keď sa nejedná o predaj? Alebo vstupuje do hry koeficient?

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Ja si myslím, že pri plnení, ktoré ide na ťarchu soc. fondu si nemôžem uplatniť odpočet DPH, tak ako si ho nemôem upltniť pri nákladoch, ktoré nie sú daňovo uznané.

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    Ja by som tiež DPH na vstupe neuplatnila. Tú odvolávku na §9 a §71 som uviedla pre prípad postupu, že by niekto ten odpočet urobil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.