Zavrieť

Porady

výzva ZP_oprava sadzby poistného u bývalého zamestnanca bez dokladu o ZŤP?

Zdravotná poisťovňa nás prostredníctvom chybového protokolu upozornila, že opakovanou kontrolou zistili, že poistenec je osoba so zdravot. postihnutím a je potrebné uplatniť mu zníženú sadzbu poistného. Jedná sa o bývalého zamestnanca a obdobie troch mesiacov v roku 2018. Pokúšala som sa kontaktovať bývalého zamestnanca a získať od neho nejaké potvrdenie preukazujúce, že v danom období bol držiteľom preukazu ŤZP no odmietol so mnou komunikovať s tým, že nemá čas a zložil mi telefón. Ako mám ďalej postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tebe staci informacia zo ZP, na zaklade tejto informacie to treba opravit.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZAL už som sa stretla s tým, že som mala na zaklade chyboveho protokolu zo ZP opraviť znížené poistné no zamestnanec naň nárok mal a musela som to riešiť zaslaním dokladu že bol uznaný za osobu ŤZP a nemusela som opravovať nič
    ivka70 Tam asi chybalo ZP nahlasenie o TZP. To ste dohlasili.
    Teraz je to opacny pripad, ZP to nahlasne ma, treba to urobit.
    ZAL ok, dakujem.
    takze podám aditívne hlasenia do ZP, poziadam o vratenie poistneho, vyplatim ho zamestnancovi, doplatím daň.
    ako naložiť s prehľadom o dani podaným za tie mesiace? a s hlásením o dani za ten rok?
    Zamestnancovi som RZDP nerobila, vystavovala som mu potvrdenie o prijme, s tym ako naložiť?
    Doteraz som opravovala mzdu len v rámci mesiaca...
    ďakujem
      zbaliť

    výzva ZP_oprava sadzby poistného u bývalého zamestnanca bez dokladu o ZŤP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.