Zavrieť

Porady

reklamacia-tovar nie je funkcne poskodeny, nie je ale mozna jeho udrzba.Mozem reklamovat?

Dobry den, rada by som poprosila skusenejsich o radu.Kupila som vysavac pre alergikov na mokre vysavanie.Vysavac je funkcny, nie je ale domyslena jeho udrzba.Po kazdom vysavani nim prechadza voda+spina,ktora sa z hubice a hadice neda vycistit, takze cely vysavac priserne zapacha, hoci je po pouzivani v maximalnej moznej miere vycisteny. Mam pravo na jeho reklamaciu?Ak ano, treba ho reklamovat u vyrobcu (nemecky vyrobca) alebo mozem priamo v eshope, kde bol zakupeny? Dakujem vopred za vase odpovede a rady. Zuzana
7 komentárov     zbaliť
misoft Nie je to dôvod na reklamáciu. Ale môžeš do 14 dní odo dňa kúpy bez udania dôvodu vrátiť (Samozrejme v pôvodnom balení, v pôvodnom stave - čo asi u teba už možné nie je - používaný).

BTW: pokiaľ je to vysávač pre alergikov, istotne v návode je PRESNÝ postup, ako vykonávať údržbu.
A veľmô pochybujem, že "nedomysleli" údržbu.
Dáša_ 14 dní od kúpy platí iba v prípade internetových obchodov
buchač ...nie je ale mozna jeho udrzba.
==============
Naozaj ? To vážne ?
No schválne...daj značku
repik Ide o vysavac Thomas..hadicu preplachnem a susim zavesenu, smrdi napriek tomu, pretoze ma zahyby, ktore sa poriadne vycistit nedaju. Hubica ma uzku sparu,kde sa zachyti spina, vlasy..vytiahnut ich viem len tak, ze celu hubicu rozskrutkujem..na to ale nie je hubica stavana..okrem toho sa to urcite neda robit po kazdom pouziti vysavaca. Potesim sa ale kazdemu tipu, ako na to..ak ho mate
misoft Dáša_ (Včera 18:49) 14 dní od kúpy platí iba v prípade internetových obchodov
.........................................
v texte má "alebo mozem priamo v eshope, kde bol zakupeny?" - teda e-shop.
ivka70 Normalne hadicu preplachujem prudom vody, keby bolo treba ,tak aj Savom - zatial nebolo treba. Vyplachujem az dovtedy, kym nevyteka cista. Aj nasa hadica ma zahyby, napriek tomu sa krasne vycisti
Rovnako pridom vody vyplachujem dalsie casti - teda aj hubicu. Susim 2-3 dni volne zavesene.
Musi sa to robit po kazdom pouziti vysavaca, inak sa ti tam zalozia kolnie bakterii, ktore, samozrejme, zapachaju.
marjankaj Môžeš. Či ti to uznajú, to je už iná vec.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urcite to nie je dovod na reklamaciu.
    Kazdy vysavac na mokre vysavanie sa da krasne vycistit po pouziti, ale chce to dat si s tym pracu. Vsetko premyt a samozrejme dobre vysusit.
    Vysavac ti smrdi, lebo nechavas jeho casti mokre.
    Musis sa naucit ho spravne udrziavat.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    1. hubicu a hadicu po vysavani treba preplachnut (zvnutra) studenou vodou.
    2. zavesit na vesiak v chodbe kym sa vyschne.
    3. Ak nie je v chodbe vhodny vesiak, treba si navrtat nejaky hak, dost vysoko, kde sa bude susit hadica.
    4. nie je dovod na reklamaciu, je to vlastnot kazdeho vysavaca na mokre vysavanie, vlastnost kazdej hadice, ak neveris opytaj sa napr. poziarnikov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor preco prave v chodbe???
    ivka70 lebo tam ma jelalim vesiak
    a predpoklada, ze ja vacsina ludi
    ja to vesiam na terase
    marjankaj šak môžeš aj v skrini ak tam máš vešiak.
      zbaliť

    reklamacia-tovar nie je funkcne poskodeny, nie je ale mozna jeho udrzba.Mozem reklamovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.