Zavrieť

Porady

Poradíte mi prosím?

Dobrý deň,

chcem sa vás spýtať takúto otázočku. V prípade, ak som študent - nepodnikateľ a mám uzavretú zmluvu o dielo na tvorbu internetovej stránky na 3 mesiace a príjem za túto stránku bol napr. 70 000 Sk, mám povinnosť platiť si zdravotné poistenie, alebo iné odvody??

Ďakujem a prajem pekný deň

Zuzu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Pri dosiahnutí príjmu v mesiaci presahujúcom 3000,-Sk musí sa študent prihlásiť do zdravotnej poisťovne a odviesť tam 14% z dosiahnutého príjmu. Po ukončení práce sa zase z poisťovne odhlási.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Mňa by zaujímalo kam zaradíš príjem zo zmluvy o dielo do ZDP., keď si nepodnikateľ.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    V daňovom priznaní si to uvedie do príležitostného príjmu §8.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    OK v tomto prípade dobre, ale dokedy to je príležitostný príjem? Keď budem mať takých zmlúv 5,7.... za rok?

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Podľa mňa ide o zmluvu podľa autorského zákona a teda je to príjem z autorskej činnosti.

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    Mam este jednu otazocku. Ak by bol moj prijem len 36 000 z tejto zmluvy musim aj tak platit tie odvody aj ked sa moj prijem rozrata v konecnom dosledku na cely rok, t.j. mesacny prijem bude len 3 000??

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    zuzubalu
    Mam este jednu otazocku. Ak by bol moj prijem len 36 000 z tejto zmluvy musim aj tak platit tie odvody aj ked sa moj prijem rozrata v konecnom dosledku na cely rok, t.j. mesacny prijem bude len 3 000??
    Pokiaľ príjem dostaneš naraz, nerozráta sa. Ide o skutočný prijem v jednom mesiaci.
    V jednom mesiaci nesmieš mať skutočne vyplatených viac ako 3000,-Sk.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Zmula o dielo vôbec zakladá účasť na zdravotnom poistení , veď to nejde ani do mzdových nákladov pri zúčtovaní v danom mesiaci ,tak prečo platiť zdravotné poistenie ? Síce zdravotná poisťovňa vo všeobecnosti povie odviesť veď je to príjem , ale treba pozrieť zákon či je to tak./ja si to teda preštudujem/

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Fajn. ale pozor, na budúci rok to bude trochu ? inak.

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    Veva, prosim mozes mi prosim napisat cislo toho zakona, kde by som to nasla, aby som si to pozrela?? Dakujem.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    zuzubalu
    Veva, prosim mozes mi prosim napisat cislo toho zakona, kde by som to nasla, aby som si to pozrela?? Dakujem.
    Neviem, aký zákon chceš vedieť ale asi ,to že som to nezaradila do mzdových nákladov? Zmluva o dielo nie je založená na základe zákonníka práce , ale na obchodnom , alebo občianskom vzťahu a z tohoto dôvodu to nedáš do miezd ,ale cez účtovníctvo- forma výplaty je uvedená v dohode. Inak máš ešte povinnosť do 31.1.2005 robiť takzvanú žalobabu, príjem nad 10.000,-Sk- daňovému úradu. Lebo on si musí odviesť daň- urobí to v daňovom priznaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.