Zavrieť

Porady

Odpadove hospodarstvo - povinnosti - nebezpecny odpad

Ahojte,ake povinosti ma vyrovna firma co sa tyka evidovania odpadov?
Odpady ako kancelarsky odpad, papier, plasty, kartony prip. male obaly z obedov zamestnancov odvaza vsetko obec (komunalny odpad).
Mame jediny druh odpadu, kategorizovany ako nebezpecny odpad.
Musime sa registrovat na zivotnom prostredi? Musime zasielat evidencne listy a hlasenie o nakladani s odpadom?
Firma vyraba uz niekolko rokov avsak doteraz to z ich strany nebolo nijak riesene, okrem toho ze maju zmluvu s firmou kde odovzdavaju tieto odpady (prenasaju ich vlastnym vozidlom).
Je potrebne viest aj evidenciu komunalneho odpadu alebo to riesi obec?

Mam dilemu co sa tyka aj evidencneho listu odpadu a tiez hlasenie o nakladani odpadu - nakolko po odvoze nebezpecneho odpadu dostaneme od firmy potvrdenie, kde je uvedene mnozstvo odovzdaneho NO - brutto aj netto. Neviem ktore mnozstvo uvadzat do tlaciv?

Dalej, ak mame tonery z tlaciarni, pripadne ziarovky - treba aj tieto evidovat, ak je to napr. 1-2 kusy rocne? Zvykli sme ich odovzdat vo vacsich supermarketoch do zbernych nadob

Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Sú firmy, ktoré sa na tento druh administratívy špecializujú, taká je rozsiahla. O súvisiacej legislatíve ani nepíšem.
    janulka5595 Dakujem, Sona. Myslis, ze je to prilis rozsiahle aj pri jednom druhu odpadu, aby to nevedela zvladnut uctovnicka/sekretarka?
    Soňa K Samozrejme, že by to zvládla, ale musí sa tomu venovať ako každej profesii. Najprv by som išla na školenie, aby som mala teoretický základ a potom učiť sa, učiť sa, učiť sa. V spojení s praktickými vecami. Určite to nezvládneš, keď sa na určité body opýtaš na Porade a celkovo nebudeš rozumieť tomu, čo robíš.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    Nespoliehala by som sa na firmy, ktoré evidenciu zabezpečujú - možno dočasne, neviem, aká ste veľká firma, ale ideálne by bolo mať zamestnanca, ktorý by sa tomu venoval. Robia sa školenia. Ak je firma menšia, môže to mať kumulované s inou prácou, je to obsiahla téma, postihy bývajú vysoké. Na internete je možné nájsť firmy, ktoré školia pracovníkov. Našla som napríklad
    https://www.odpadovyhospodar.sk/co-m...na-o-odpadoch/
    ale je toho dosť, treba si vybrať
    firma DETOX robí tiež poradenstov
    http://www.detox.sk/content/z-kon-o-...robcov-v-praxi
    janulka5595 Dakujem, Terezia. Sme mala firma, do 15 zamestnancov. Administrativu riadi jeden clovek (rozumej ucto, mzdy, vsetky papierovacky), t.j. neviem, ako rozsiahle to potrebujeme vypracovat, lebo dostavam rozne nazory...

    Odpadove hospodarstvo - povinnosti - nebezpecny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.