Zavrieť

Porady

Trestné oznamenie za nakazenie kvapavkou

Poznáte niekoho, kto podal trestné oznámenie na partnera za nakazenie pohlavnou chorobou? V prípade ak sú k dispozícii výsledky vyšetrení a dotyčná nakaze musela podstúpiť aj operacny zákrok, aký bol výsledok súdu?
9 komentárov     zbaliť
ivka70 predpokladam, ze by muselo byt preukazane umyselne sirenie .... takze dotycny vedel, ze ma kvapavku a napriek tomu, ze ho lekar upozornil na to, ako sa ma spravat, tak to ignoroval?
buchač ivka70 (Dnes 07:27) predpokladám...umyselne sirenie
====================
Nepredpokladaj...v podstate máš úplne jedno.
Predsa platí zákon, kde :

㤠167
Ohrozovanie pohlavnou chorobou

1) Kto iného vydá, čo aj z nedbanlivosti, do nebezpečenstva pohlavnej nákazy, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
....atď

Na naplnenie skutkovej podstaty tohto trestného činu postačuje zavinenie aj z nedbanlivosti, ...


Pri úmyslenom šírení bude pálka oveľa vyššia.
ivka70 Nedbanlivost znamena, ze o nej viem, ale nedal som si pozor ... ale ak neviem, nemam diagnostikovanu ... tak co?
buchač Na naplnenie skutkovej podstaty tohto trestného činu postačuje zavinenie aj z nedbanlivosti, čo znamená jednu z nasledujúcich situácií:

a) páchateľ vedel, že svojím konaním sa môže dopustiť trestného činu, ale bez primeraných dôvodov sa spoliehal, že ku spáchaniu trestného činu nedôjde (§ 16 písm. a/ Trestného zákona);

b) páchateľ síce nevedel, že svojím konaním sa môže dopustiť trestného činu, avšak vzhľadom na okolnosti a na svoje osobné pomery to vedieť mal a mohol (§ 16 písm. b/ Trestného zákona).
ivka70 No ved to: http://www.uvzsr.sk/index.php?option...ravy&Itemid=62

Približne 10 % mužov nemá žiadne príznaky.
Da sa vyvliect aj z nedbanlivosti.
Samozrejme, posudenie individulane, ale da sa obist aj bez trestu.
Kanamu Presne o tento paragraf ide. A takto tomu rozumiem aj ja. K naplneniu skutkovej podstaty došlo. Pozna niekto aj z reality takýto prípad a s akým rozsudkom..?
BXLmiami :-)-to vie každý neverný muž,mali by byť súdení?
Kanamu Ak by takýto muž spôsobil tvojej dcére nakazenim ujmu na zdravi a to po niekoľkoročnom spoločnom živote keď sa snažili o dieťa a týmto jej spôsobil ťažkosti a dieťa donosit nedokázala.. ( nebudem rozvádzať detaily lebo je to komplikovaná téma) tak asi by si sa na to pozeral inak...
BXLmiami Tak ja rozhodne s mužmi nesympatizujem v tomto smere,bola to len otázka.Predsa každý chlap vie,že ked uhne bokom tak tá dotyčná nemusí byť zdravá a môže sa nakaziť.Je to svinstvo,ale je to tak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Trestné oznamenie za nakazenie kvapavkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.