Zavrieť

Porady

VRP-ako vystavovať správne platby a doklady?

Ahojte, poprosím skúsenejších o pomoc, nakoľko som s VRP doteraz nepracovala.
VRP slúži na blokovanie príjmu v hotovosti, jedine to mi je jasné.

Aplikácia v mobile umožňuje aj zaslanie bločku na e-mail, takže ak zákazník súhlasí, netreba tlačiť, ale stačí mu blok odoslať, áno?
Treba ale takýto blok vytlačiť do účtovníctva? Alebo do účtovníctva stačia len (napr. mesačné) reporty z FS? Či treba aj nejaké uzávierky?

Keď chcem urobiť výber z VRP, teda aj z reálnej pokladničky, tie peniaze potom vkladám na účet?
Vloží sa to ako tržby v hotovosti? (nebudú sa používať na žiadne iné platby v hotovosti, aspoň zatiaľ nie a ani žiadna iná hotovostná pokladňa vo firme nie je).

Má niekto skúsenosť s platbou cez QR kód, tá ide priamo na účet? Čo k tomu treba? Aká je tam potom evidencia?

VRP som veľmi nepochopila, ako s ňou (nemyslím teraz priamo obsluhu) pracovať, aby to bolo správne a obstálo aj pri kontrole, takže budem vďačná za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    VRP-ako vystavovať správne platby a doklady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.