Zavrieť

Porady

Reklamácia

Poraďáci,
po 2-3 týždňoch nosenia a asi 4-5 praniach podľa pokynov,moje tričko zn. ADIDAS / 1200 sk/, zmenilo farbu na niektorých miestach, hlavne na chrbtovej časti.
Keď som to reklamoval, oznámili mi, že vada nastala zlým zaobchádzaním a nadmerným potením sa. Veď tričko je predsa nato aby sa nosilo a každý človek sa predsa potí. Ako mám postupovať ďalej, ak nechcem prísť o svoje peniaze a tričko je dúhované ???
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Nesmieš sa nechať odradiť. V príslušnej predajni musia s Tebou spísať reklamáciu, v ktorej stanovia termín na vyjadrenie. Výrobok dajú posúdiť a na základe toho budú reagovať. A Ty sa opakovane nedaj odradiť, lebo najskôr budú skúšať, a potom Tvoju reklamácia vybavia. Predpokladám, že výmenou za iný tovar. Peniaze veľmi neradi vracajú, a keď tak, s veľkými obštrukciami. Držím palce. To je dôvod na reklamáciu absolútne naplnený.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Ďakujem. Som toho istého názoru, biť sa za svoje práva - zákazníka- až do konca.Tie "mapy" na chrbtovej aj hrudnej časti trička za to stoja.

to znamená, že prvú reklamáciu neuznali, písomne mi odpovedali. Napíšem sprievodný list a odniesiem to tam znova.
0 0
kika1 kika1

kika1 je offline (nepripojený) kika1

Súhalsím s názorom, že sa netreba dať. Neustúp a trvaj na svojom.
kika1
0 0
martinetto martinetto

martinetto je offline (nepripojený) martinetto

Sorry, ale teraz budem zastupovať predajňu Adidas (nakoľko mame niekoľko ich) .. musite to brať aj z tej druhej stranky, že tie tirčka nemaju celoživotnu zaruku, a vy ako konečný spotrebitelia, nemali by ste ich vystavovať neprimeranému noseniu, čiže keby ste si ich obmieňali (5-7 tričiek do dna) tak by sa take iečo nestalo, no možno by trochu vybledlo z dôvodu častého prania.. . ale chápte aj predajcov!! Skúste avšak ísť ešte raz do predajne a normálnym tonom sa porozprávať že čo sa dá s tým robiť.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
martinetto
Sorry, ale teraz budem zastupovať predajňu Adidas (nakoľko mame niekoľko ich) .. musite to brať aj z tej druhej stranky, že tie tirčka nemaju celoživotnu zaruku, a vy ako konečný spotrebitelia, nemali by ste ich vystavovať neprimeranému noseniu, čiže keby ste si ich obmieňali (5-7 tričiek do dna) tak by sa take iečo nestalo, no možno by trochu vybledlo z dôvodu častého prania.. . ale chápte aj predajcov!! Skúste avšak ísť ešte raz do predajne a normálnym tonom sa porozprávať že čo sa dá s tým robiť.
Teraz som čítala tvoj príspevok v srandičkách. Nepreskočil si do tejto témy omylom?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ekosped
Poraďáci,
po 2-3 týždňoch nosenia a asi 4-5 praniach podľa pokynov,moje tričko zn. ADIDAS / 1200 sk/, zmenilo farbu na niektorých miestach, hlavne na chrbtovej časti.
Keď som to reklamoval, oznámili mi, že vada nastala zlým zaobchádzaním a nadmerným potením sa. Veď tričko je predsa nato aby sa nosilo a každý človek sa predsa potí. Ako mám postupovať ďalej, ak nechcem prísť o svoje peniaze a tričko je dúhované ???

To nie je dôvod na neuznanie reklamácie , treba tričko nechať v predajni , spísať o tom reklamáciu a dožadovať sa svojich práv .......kvalitné tričko nemôže byť dúhované , to môže spraviť tričko za 200 Sk....a nie za 1200,- Sk ....ak reklamácia nebude vybavená k spokojnosti zákazníka , treba sa obrátiť na Štátnu obchodnú inšpekciu , potom sa zistí hneď aká kvalita trička sa predáva za 1200,-Sk.

P.S.Všetko písomne ......nie ústne ......
Naposledy upravil Zita5 : 17.09.06 at 20:37
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
martinetto
Sorry, ale teraz budem zastupovať predajňu Adidas (nakoľko mame niekoľko ich) .. musite to brať aj z tej druhej stranky, že tie tirčka nemaju celoživotnu zaruku, a vy ako konečný spotrebitelia, nemali by ste ich vystavovať neprimeranému noseniu, čiže keby ste si ich obmieňali (5-7 tričiek do dna) tak by sa take iečo nestalo, no možno by trochu vybledlo z dôvodu častého prania.. . ale chápte aj predajcov!! Skúste avšak ísť ešte raz do predajne a normálnym tonom sa porozprávať že čo sa dá s tým robiť.
Tu nejde o druhú stránku .....tu ide o kvalitu za 1200,-Sk ....a ak Vás takto už zaučili .......tak "spotrebitelia sa môžu tešiť z dobre zaškoleného obchodného zástupcu značky "ADIDAS" .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

martinetto
čiže keby ste si ich obmieňali (5-7 tričiek do dna) tak by sa take iečo nestalo
..........ak už si nahonobím toľko tričiek, tak nebudem celý deň nič iné robiť, iba sa prezliekať a druhý deň iba prať a tak stále dokola...za dva týžde budú o ničom, takže si nahonobím zasa 5-7 tričiek.......veru, super životná náplň....len za čo si tie tričká kúpim, keď nebudem mať čas na prácu, ktorá ma živí
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pauli,no nechci mi povedať,že Ty pri tých našich účtovníckych superpríjmoch tie tričká perieš? To Ty ich fakt nezahadzuješ?

Ale dosť bolo žartovania, to dúhované tričko je preto také,lebo k nám stále ešte dovážajú nekvalitné veci,ale môžu za to aj naši predajcovia. Čo najlacnejšie nakúpiť a čo najdrahšie predať. Až začínam mať pochybnosť,či skutočne kúpil značkové tričko a nie vydarenú napodobeninu.Aj také sa na našich trhoch bohužiaľ vyskytujú. Skús si kúpiť tričko u nemecky hovoriacich susedov a uvidíš, že prežije s Tebou kus Tvojho života.
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Ekosped
Ďakujem. Som toho istého názoru, biť sa za svoje práva - zákazníka- až do konca.Tie "mapy" na chrbtovej aj hrudnej časti trička za to stoja.

to znamená, že prvú reklamáciu neuznali, písomne mi odpovedali. Napíšem sprievodný list a odniesiem to tam znova.
Včera som to tam zaniesol opäť aj so svojim písomným vyjadrením k neuznanej reklamácii. Na predajni mi povedala, že si mam vybrať z dvoch možnosti:
l. opätovná reklamácia bez sprievodného listu, u nej na predajni,
2. zaslať na adresu,kotrú mi ona dá- ich dodávateľovi- aj so sprievodným listom , na svoje trovy.
Po menšej výmene názorov, zatiaľ kľudnej, mi to zobrala aj s mojim vyjadrením.
Dám vedieť ako to skončilo.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Milí poraďáci,

prikladám svoju veľmi zlú skúsenosť so značkovými riflami a najmä predajnou v OD Jednota v trnave na prvom poschodí, (rifle, "kožené" bundy...)
Dňa 20.9.2006 som si v predajni v OD Jednota patriacej firme DANUBIUS v zastupení p. Gregušom Romanon, zakúpila značkové džínsy HIS čiernej farby. Cena 1 590,- SK. Už pri skúšaní padal z nich čierny prášok, ale predavačky ma uistili, že to po opraní zmizne. Dala som si tieto nohavice v OD Jednota, (hned vedľa spomínanej) predajne skrátiť. Pri skúšaní a zamieravaní sa z nich opäť sypal čierny prach, až to bolo tej krajčírke veľmi čudné a poslala ma späť do predajne, aby som si overila, že či keď mi ich ona skráti a nohavice budú naďalej takto púšťať čiernu farbu, či mi ich zreklamajú. Opäť ma predavačky presviedčali, že si to môžem dať urobiť a že nebude problém. V piatok 22.9.2006 som si nohavice od krajčírky prevzala a tá veľmi nadávala, že tie sa z tých nohavíc sypal prášok a že ich mám reklamovať, lebo im to aj stroje znečistilo. Tak som sa znovu vrátili do predajne, kde som nohavice kúpila a znovu ma presvedčili, len aby som ich zobrala domov oprať. Do topánok, ktoré som mala pri skúšaní mi počas cesty domov (peši) napadal z tela a ponožiek už spomínaný čierny prášok a musela som ich zvnútra vodou vyčistiť. Kedže boli kožené, začali sa mi rozpadať. Nohavice som podľa rád predavačiek oprala najprv vo vani, po vypustení vody ostal čierny nános prachu vo vani, potom ešte som ich dala s ostanými tmavými vecami iba pláchať s avivážou (na doporučenie predavačiek). Opäť sa ten prášok dostal aj do ďalšieho oblečenia. Takže, veci ostali napustené čiernym práškom a po vysušení sa z nich tento prášok sypal. Celú pračku som musela pustiť samostatne s octom, aby som ju vyčistila a mohla dať prať svetlé prádlo. Pri žehlení nastal tento istý problém, ešte som si zničila aj poťah na žehlenie, lebo ostal čierny. Tak som ihned v pondelok 25.9.2006 bola predmetné džinsy reklamovať. V predajni boli iba predavačky, ktoré tvrdili, že oni mi môžu iba reklamačný lístok vypísať a nič viac, že to môže len vedúci (ktorý tam samozrejme nikdy nie je). Mám za to, že táto vada bola a je zjavná a reklamácia mala byť vybavená hneď na mieste. Vypýtala som si teda tel. číslo majitela ktorý sa so mnou bavil dosť arogantným spôsobom, že veď aj mercedes za 2,5 mil. sa pokazí....a že na druhý deň bude na predajni. Tak som mu povedela, že teda dobre, že prídem a vyriešime to. Na druhý deň 26.9. som cca 13,00 prišla do predajne, kde opäť nebol nikto, kto môže reklamáciu vybaviť a ešte dosť arogantým spôsobom mi bolo povedané, že veď tam predsa nemôže byť majiteľ celý deň. Potom predavačky povedali, že veď tam bol ráno a že sa na džinsy pozrel. Výsledok nevedno.Tak mu znovu telefonovali, tentokrát predavačky a vraj píde asi večer. Tak som ich upozornila na § 19 Zákona na ochranu spotrebiteľa, že počas celej prevádzkovej doby musí byť niekto prítomný, kto môže vybavovať reklamácie. A tiež že podávam sťažnosť na SOI. Len mykli plecami, že nech.
Bohužiaľ, nie je to prvý krát, čo som sa v tomto roku stretla s takýmo postupom. Začiatkom marca som si v značkovej športovej predajni exi šport na Hlavnej ulici v Trnave kupila zimnú bundu, ktorá sa hned pri prvom praní podľa doporučenia potrhala. Opäť nebol nikto na predajni, kto by túto vadu okamžite posúdil a tak som 30 dni čakala na peniaze. Predavačky sa vtedy vyjadrili, že oni by určite vrátili peniaze, lebo je to viditeľná vada, ale musia čakať na rozhodnutie majitela.... A tak som bola mesiac bez bundy aj bez peňazí. Tento prípad ma preto už dosť naštaval, že arogancia a drzosť obchodníkov fakt nemá hraníc. Rozhodla som sa požiadať o prešetrenie celej reklamácie SOI a tiež,že budem žiadať od majiteľa aj náhradu za skracovanie a zničené topánky.

Dajte si pozor na tento obchod a radšej sa mu vyhnite. Lebo vraj nie som prvý zákazník, čo má s nimi problémy....

A tak nemám zase ani peniaze ani rifle...
0 0
martinetto martinetto

martinetto je offline (nepripojený) martinetto

Zita5
Tu nejde o druhú stránku .....tu ide o kvalitu za 1200,-Sk ....a ak Vás takto už zaučili .......tak "spotrebitelia sa môžu tešiť z dobre zaškoleného obchodného zástupcu značky "ADIDAS" .
Zita5 daj boh aby ja som tam pracoval, nie tu nejde o personal .. ide tu o zisk... tam su rozne dohody a podobne... kedže sú predmetom obch. tajomstva tak ich rozoberať nebudem lebo by si len váľala očami čo tam všetko je... ale ide tu o to, že všetko ma svoju určitú dobu používania / nosenia... a nečakaj od trička že ti bude po pár cykloch prania (ktovie či bolo prané správne!! - pri správnej teplote)) mať tú istu fatbu hlavne pri oranžových a červených!!
0 0
beroun beroun

beroun je offline (nepripojený) beroun

Ekosped
Poraďáci,
po 2-3 týždňoch nosenia a asi 4-5 praniach podľa pokynov,moje tričko zn. ADIDAS / 1200 sk/, zmenilo farbu na niektorých miestach, hlavne na chrbtovej časti.
Keď som to reklamoval, oznámili mi, že vada nastala zlým zaobchádzaním a nadmerným potením sa. Veď tričko je predsa nato aby sa nosilo a každý človek sa predsa potí. Ako mám postupovať ďalej, ak nechcem prísť o svoje peniaze a tričko je dúhované ???
Mozno vas sklamem, ale otazka je ci nie je nieco pravdy na tom co hovoria (ze vada bola sposobena nespravnym pouzivanim). Mozete ist na to tak ze si to date overit v poverenej skusobni, za co vsak musite zaplatit. Otazka je ci Vam to za to stoji, len moze sa aj stat, ze maju pravdu. Ak chcete s nimi bojovat tak by som z mojho hladiska povazoval za najjednoduchsie obratit sa na SOI. Ak SOI-ka chce tak vie predavajucemu velmi dobre "zavarit".
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

no podla môjho názoru netreba sa dať a ísť si za svojím,pretože tu vozia treťotriedne veci a predávajú drahšie ako v nemecku,Taliansku... tam by si to nedovolili
0 0
j.jusko j.jusko

j.jusko je offline (nepripojený) j.jusko

Neviem ci mi este niekto odpise kedze posledne prispevky su asi spred dvoch rokov ale skusim.
V sobotu si manželka kúpila tričko značky oneil za cca 1500sk v pondelok keď si ho však chccela obliecť zistila že na zadnej strane trička je dierka v predjni mi predavačka povedala že chyba je na našej strane pretože manželka si mala tovar poriadne prezrieť.Poslala ho síce na reklamáciu ale hneď ma upozornila že dieru pravdepodobne iba zašijú je to však na viditeľnom mieste tak neviem.Myslíte si Že ak si vadu nevšimnem pri kúpe o dva dni uz nemám nárok na výmenu tovaru?

Ďakujem za Vaše názory.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Postupujte podľa vyššie uvedených príspevkov. Nedajte sa odbiť a vše reklamovať písomne
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Chcelo by to zavolať na ŠOI pre informáciu, či veľmi malá, ťažko viditeľná dierka je skrytá vada, ktorú nebolo možné si pri bežnom nákupe všimnúť. Oni poradia aj aká je nádej na uznanie reklamácie.
Ja som dávnejšie (asi 1996) mala problémy s reklamáciou tenisiek a poradili mi, že ich mám poslať na posúdenie do št. skúšobne. Zaplatila som 250 Sk + prepravné náklady. Odtiaľ mi odpísali, že ide o výrobnú vadu. Predajcovi som poslala s listom (v ktorom som žiadala o vrátenie ceny a nákladov na skúšobňu) kópiu posudku. Pohrozila som mu, že ak neuzná moje požiadavky odrátim sa na súd.
Majiteľ počkal 30 zákonných dní + 5-6 navyše a pak mi zavolali, nech si pridem pre peniaze. Dali mi všetko.
Napríklad stálosti farieb (pri praní, na svetle, na otěr a pod.) pre odevy sú dané zákonom. V pôvodných, našich starých textilných fabrikách sa vzorok z každej vyfarbenej partie v laboratóriu skúšal. Keď nevyhovel, muselo sa farbiť ešte raz.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Spravne treba ist do nasich predajcov tvrdo pretoze seriozny majitel jedna ferovo a je to hned citit a ti ostatni sa inak nepoucia

Vzdy si treba dat zavolat majitela/ku alebo veduceho/u pretoze ludia sa dnes boja o robotu a peniaze... oni by vam to mozno aj zobrali ale co ak im to potom strhnu z platu? Na slovensku je to tak...

A treba si na daneho zodpovedneho cloveka pockat na mieste...

Ak ani toto nepomoze a zodpoveny sa od zodpovednosti distancuje ( to je krasne slovne spojenie ) tak mate docinenie s podvodnikom a treba sa obratit na SOI telefonicky alebo mailom
Odpovedaju do 24 hodin max 72 co som zazil a poradia ved od toho su tu

Vacsinou ak dodrzite nimi radeny postup prava sa hravo dovolate ak by to bola "spina zazratejsia" predajca tak ich treba ich treba oslovit znova s podnetom na presetrenie a oni mu uz vedia podkurit

A ku kvalite a pouzitelnosti

Zakonom je dane :
Zaruka je 24 mesiacov pre konecneho spotrebitela a to bez rozdielu.
Miera opotrebenia materialu ktora sa nepovazuje za zavadu.
Prava a povinnosti obcana a predavajuceho.

A tie bludy ze mam menit 5 triciek denne beriem ako zart
Tricko Diadora z nemecka CIERNE pouzivam ho na sport vonku aj v hale a potit sa potim nesmierne pretoze ked uz nieco robim tak na 110% a ziadne flaky nezostavaju , ziadny prepad v odtienoch ciernej je stale ako nove
A aj dalsie znackove aj neznackove tricka z nemecka ale aj z naseho trhu dokonca aj od slovensky vyrobcov

Mama asi 5 triciek na ktorych je vidiet unava materialu ostatne drzia aj pri mojom tazkom zivotnom style

TAKZE nedajte sa a bojujte

PS: ta dierka je jednoznacna vada od vyroby do 14 dni ( niesom si isty ci sa nemenilo na 7) mate pravo vratit vyrobok s vadou a vybrat si novy kus alebo peniaze (Obc. zakonnik)
dalej v prvom polroku zaruky je na predavajucom dokazovat ze zavada nieje sposobena od vyroby nie na vasej ze vy ste vadu nesposobily nedodrzanim zarucnych podmienok az po 6 mesiacoch je dokazova tarcha na vas (velmi dolezity fakt ktory predajcovia radi taja )
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Reklamácie ... je to veľmi zložitá záležitosť. Chyba, ktorá sa prejaví do 6 mesiacov odo dňa prevzatia, sa považuje za chybu, ktorá bola už v deň prevzatia, a je na predávajúcom, aby chybu výrobku potvrdil alebo preukázal opak.
POZOR: Opotrebovanie charakteristické pre daný materiál alebo použitie sa nepovažuje za chybu.

Čo preveruje ŠOI:
- ich hlavnou činnosťou je dozor v ochrane spotrebiteľa, to je mylná domnienka, že SOI za Vás vybaví reklamáciu,
- môže preveriť spôsob prijatia a postup pri vybavovaní reklamácie,
- môže preveriť dodržiavanie 30-dňovej lehoty,

ale SOI nie je oprávnená vstupovať do reklamačného konania, posudzovať reklamovaný tovar, ani rozhodovať o opodstatnenosti reklamácie.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

VladoaKatka Pozri príspevok
Reklamácie ... je to veľmi zložitá záležitosť. Chyba, ktorá sa prejaví do 6 mesiacov odo dňa prevzatia, sa považuje za chybu, ktorá bola už v deň prevzatia, a je na predávajúcom, aby chybu výrobku potvrdil alebo preukázal opak.
POZOR: Opotrebovanie charakteristické pre daný materiál alebo použitie sa nepovažuje za chybu.

Čo preveruje ŠOI:
- ich hlavnou činnosťou je dozor v ochrane spotrebiteľa, to je mylná domnienka, že SOI za Vás vybaví reklamáciu,
- môže preveriť spôsob prijatia a postup pri vybavovaní reklamácie,
- môže preveriť dodržiavanie 30-dňovej lehoty,

ale SOI nie je oprávnená vstupovať do reklamačného konania, posudzovať reklamovaný tovar, ani rozhodovať o opodstatnenosti reklamácie.
Nie je tá lehota náhodou zmenená na 3-dňovú?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať