Zavrieť

Porady

Časť pracovnej zmluvy.

Prečo mi zamestnávateľska agentúra dáva do zmluvy /som SZČO /, že po skončení zmluvného vzťahu nesmiem pracovať na rovnakom projekte pod inou agentúrou. Nie je to proti ústave o voľnom podnikaní.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad odkedy zamestnávatelská agentúra "zamestnáva" SZČO ? Či máš pracovnú zmluvu ako zamestnanec ?
steven145 Pardon. Je to s. r. o., ktorá podniká v zahraničí.
veronikasad Prepáč, nerozumiem tvojmu komentáru
marjankaj Nevadí, on zase nerozumel tvojej otázke.
misoft To je čo za volovina? Agentúra predsa len sprostredkováva zamestnanie u zamestnávateľa - ak skončíš, nemá nejaké právo sa ti pod inou agentúrou zamestnať hoci aj pod rovnakým projektom. Ak sa ti to nepáči - nahlás ich na ÚPSVaR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pokiaľ viem, ak chce firma niekoho takto obmedziť, tak vzniká nárok na nejakú finančnú čiastu - vzťahuje sa to na dobu, po ktorú ste takto obmedzovaní. Ale o ktorý predpis alebo zákon sa oprieť neviem.
    ivka70 To plati pri zamestnancovi, ktoreho tak chrani Zakonnik prace.
    SZCO ma ine zmluvy a vztahy, na toho sa Zakonnik prace nevztahuje.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak si szco, tak nemas zamestnavatela, a uz vobec nepodpisujes pracovnu zmluvu (ved tam musis mat uvedene o aku zmluvu podla akeho zakona ide)

    mas obchodneho partnera ... a tam jie si chraneny zakonnikom prace ... fungujes pod obchodnym zakonnikom ale hlavne podla zmluvy, ktoru podpises - ak podpises pre teba nevyhodne podmienky, tak ich musis dodrzat, inak druha zmluvna strana ma narok na dohodnuty postih

    Časť pracovnej zmluvy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.