Zavrieť

Porady

PN a nepl.volno

mohli by ste mi prosim poradit, nemam celkom jasno v RO pri PN.
mam zamnca zamestnany od 01.04.06, v case 07.-11.8.06 cerpal neplatene volno+dvakrat 1/2 dna 30.,31.08. Od 12.09.06 do 22.09.06 je pn.
RO je 04-08/06 alebo od 12.08.06-30.08.06 ??!!! prosim, poradte...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Candy je offline (nepripojený) Candy

    Candy
    Po novele zakona o SP sa prerusenie z dovodu neplateneho volna nezohladnuje vo vypocte rozhodneho obdobia, RO je 4-8/2006, treba odpocitat kalendarne dni 7-11.8, za 4-8/06 to bude 148 kal.dni
    1/2 dni neplateneho volna sa asi nezohladnuju.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Potvrdzujem to, čo píše Candy - RO je 1.4.2006-31.8.2006 s odpočítaním dní neplateného voľna. Ak ste ho odhlásili na SP 30.8. aj 31.8.2006 ako NV a potom opätovne prihlásili (dá sa zohľadniť iba celý 1 deň), potom odpočet dní NV je 7, ak ste to neurobili, odpočet je 5 dní NV.

    janber je offline (nepripojený) janber

    janber
    Súhlasím a doplním, že za 1/2-né dni neplateného voľna sa NP neprerušuje, takže sa tieto dni ani nevylučujú z počtu dní pre výpočet nemocenských dávok.

    Jana

    manga je offline (nepripojený) manga

    manga
    a mozte mi este prosim poradit, ci je niekde urcene maximalna nahrada prijmu od zamtela ?! mam to v programe (abra) zadane ale neviem sa to dohladat v zakone. dakujem pekne!

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    manga
    a mozte mi este prosim poradit, ci je niekde urcene maximalna nahrada prijmu od zamtela ?! mam to v programe (abra) zadane ale neviem sa to dohladat v zakone. dakujem pekne!
    V zákone to nie je priamo. Je to dané tým, že VZ pre náhradu príjmu sa počíta z VZ pre nemocenské poistenie - pri nemoc.poistení je daný maximálny VZ pre odvod poistného.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    manga
    a mozte mi este prosim poradit, ci je niekde urcene maximalna nahrada prijmu od zamtela ?! mam to v programe (abra) zadane ale neviem sa to dohladat v zakone. dakujem pekne!
    Niečo také od roku 2005 neexistuje. Bolo to aktuálne v roku 2004.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    manga
    a mozte mi este prosim poradit, ci je niekde urcene maximalna nahrada prijmu od zamtela ?! mam to v programe (abra) zadane ale neviem sa to dohladat v zakone. dakujem pekne!
    Max. náhrada celkovo nie je určená, ale od 1 zamestnávateľa je daná max. VZ na platenie poistného, čo je v súčasnosti 25.911 Sk mesačne. Z toho vypočítaš DVZ ako podiel súčtu VZ za príslušné obdobie a príslušného počtu kalendárnych dní v roku (mesiaci) - viď § 54 zákona o soc. poistení.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.