Zavrieť

Porady

poplatok v lekárni

Od 1.10.06 by sa mal znížiť poplatok za recept v lekárni a výdajni ZP na 5,- Sk, ktoré im v plnej čiastke zostanú. Budem ich fakturovať ako službu s oslobodením od DPH a dávať do riadku 06 daň.priznania.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ide vlastne o predmet dane? Lebo pokiaľ viem poplatky boli brané ako pokuty také niečo takže uvádza sa to vôbec do daňového priznania lebo podľa mňa nejde o poskytnutie služby ani tovaru,ani dovoz atď....

    mončika je offline (nepripojený) mončika

    mončika
    Do 30.9.06 som fakturovala na pacienta 20,- Sk, z toho 15,- Sk bolo bez DPH /nešlo do riadkov daň.priznania, čiastka išla zdravot.poisťovni,tá na nás vystavila faktúru/ a 5,- Sk vstupovalo do daň priznania ako oslobodené plnenie na výstupe, táto čiastka zostala nám. Od 1.10.06
    budeme fakturovať len 5,- Sk a celá čiastka zostane firme.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Ja síce zatiaľ neúčtujem lekáreň, ale sa chystám, takže sa zaujímam o všetko okolo toho. A myslím si, že keď doteraz boli 20,- Sk a z toho 15,- išlo do poistovne a 5 zostalo lekárni, čo bolo oslobodené plnenie, tak teraz ti zostalo len tých 5,- Sk, čo je asi zase oslobodené plnenie. Takže účtuješ rovnako ako doteraz.

    veget je offline (nepripojený) veget

    veget
    Ano celých 5 Sk ostáva lekárni, ako oslobodené plnenie od DPH. A žiadne vzájomné započítavania za recepty od poisťovní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.