Zavrieť

Porady

Odpisy-osobný automobil

Dobrý večer, môj klient si chce kúpiť os.auto formou leasingu 50:50.
Neviem, presne podmienky zmluvy ale podstata je tá, že zaplatí vopred
50% ceny, potom rok neplatí nič a po roku sa rozhodne či doplatí zostávajúcu sumu v hotovosti alebo na splátky. Jedná sa hlavne o to, čo pôjde do daňových výdavkov v jednotlivých rokoch. Nemala som ešte takýto prípad, ale myslím, že klasicky zaradí a odpíše každý rok 1/4 ceny.
Ale nie som si istá. Ak viete, poraďte. Díky!!!!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Neviete mi niekto odpovedat na tú moju otázku? Díky.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    viem odpovedať. Ale najskor musí byť jasná a jednoznačná odpoved, že ide o Leasing....ta časť 50% by mala byť určená vopred, kedy a ako ju uhradí.
    Dodatočne sú prípustné zmeny v splátkach, ale nejaká dohoda na začiatku musí byť. Mohlo by ist napr. o kúpu auta na splátky, potom by to bolo tak ako píšeš s tým, že bude evidovať závňzok vo výške 50% ceny.
    Ak ide o leasing, tak leasingová spoločnosť dá splátkový kalendár, kde bude vyčíslená postupnosť splátok v členení na istinu a úrok.
    Auto sa zaradí a odpisuje podľa počtu mesiacov rovnomerne počas trvania zmluvy.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Dík za odpoved. Ked budem mat pred sebou Zmluvu, budem z toho snád múdrejsia. /Blbne mi klávesnica, preto ten pravopis/.

    Odpisy-osobný automobil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.