Zavrieť

Porady

čo s dph?

ahojte ja mám taký problém a to je že nasa firma mala ubytovací príves v rekreačnom stredisku počas letných prázdnim prisla nám faktúra za prenájom poz.plochy na sumu a plus dph.po iné roky som to učtovala cez soc.fond z ktorého bola tato faktúra aj uhradená lenže tento rok tam není dostatok fin.prostriedkov.
tak som to zaúčtova nasledovne celú sumu aj s dph som dala na účet 518 ako nedanový náklad. je to správne? nenusim si nárokovať na vrátenie dph?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena26
    ahojte ja mám taký problém a to je že nasa firma mala ubytovací príves v rekreačnom stredisku počas letných prázdnim prisla nám faktúra za prenájom poz.plochy na sumu a plus dph.po iné roky som to učtovala cez soc.fond z ktorého bola tato faktúra aj uhradená lenže tento rok tam není dostatok fin.prostriedkov.
    tak som to zaúčtova nasledovne celú sumu aj s dph som dala na účet 518 ako nedanový náklad. je to správne? nenusim si nárokovať na vrátenie dph?
    Ak máte príves v majetku, tak jeho prenájom je pre vás služba 518AE s nárokom na odpočet dph.

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    Tweety
    Ak máte príves v majetku, tak jeho prenájom je pre vás služba 518AE s nárokom na odpočet dph.
    príves je v našom majetku ale priniesli sme do rekr.strediska len na let.prázdniny a teraz ho máme na dvore.
    proste som dala celú sumu za prenájom tej poz.plochy na 518
    a teraz nám boja že som si mala nárokovať na vrátenie dph. a čo teraz?
    a je to nedanový náklad?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena26
    príves je v našom majetku ale priniesli sme do rekr.strediska len na let.prázdniny a teraz ho máme na dvore.
    proste som dala celú sumu za prenájom tej poz.plochy na 518
    a teraz nám boja že som si mala nárokovať na vrátenie dph. a čo teraz?
    a je to nedanový náklad?
    Ja by som to opravila, a nárokovala si odpočet dane.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odpočet DPH by som si narokovala aj ja. Ale náklady spojené s rekreáciou by som sledovala na osobitnom stredisku a tam by som dávala aj prípadné tržby. Tržby by som členila tiež na ZD a DPH.
    náklady na prevádzku počas leta by som usporiadala daňovo v súlade s ZDP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.