Zavrieť

Porady

Vypoveď zo zamestnania Nemecko

Niekoľko rokov pracujem v Nemecku. Mám pracovnú zmluvu na neurčito. Nebola som ani raz na PN. Na dovolenke na Slovensku som bohužial dostala akútne zdravotné problémy a musela som súrne navštíviť lekára. PN mi určil približne mesiac. 19.7. ešte v ten deň som oznámila túto skutočnosť môjmu zamestnávateľovi v Nemecku. Ešte v ten deň mi nemecký zamestnávateľ poslal výpoveď k 18.7. 2021. Ako postupovať? Má zamestnávateľ právo ukončiť so mnou pracovny pomer deň pred PN? Bude mi preplatena PN? Budem vďačná keď sa mi niekto ozve kto sa vyzná v tejto problematike alebo mi poradi niekoho s kým by som to mohla prekonzultovať. Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Kedze pracujes uz x rokov v Nemecku, budes si musiet nastudovat, ci na to ma pravo, v nemeckych zakonoch. Alebo sa spytat na nejakej nemeckej porade.
Nemate vo firme odbory? Tam by ti mohli poradit.
mango28 Odbory nemáme. ale už kontaktujem aj ľudí v Nemecku aby som to poriešila ale zatiaľ nikto nevie či je to podľa zákona možné že deň pred PN pošlu výpoveď. Pravdepodobne ide o to že nechcú platit moju PN.
buchač Nemecky vieš ?
Tak študuj...
https://www.google.com/search?client...ht+Deutschland
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vypoveď zo zamestnania Nemecko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.