Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky

Ahojte. Zamestnankyňa nastúpila na zástup počas PN. Ročný nárok dovolenky je 45 dní. Koľko by mala mať správny nárok na dovolenku, keď bola zamestnaná od 13.9.2021 do 14.11.2021, a pracovala len v pondelok až štvrtok (piatok bol voľný), a teda skutočne odpracovala 36 dní. Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 40 dní (8 týždňov - pedag. zamestnanec? a jeden týždeň naviac podľa KZ)? plán práce bol stanovený vždy bez odpracovania piatka?
milagros208 Áno. Pedagogický zamestnanec 8 + 1 týždeň. Pracovný čas nastavený od pondelka do štvrtka ako 80% úväzok. 7,5 hodín denne, 4x do týždňa.
ivka70 pozri si odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ma narok na dovolenku za odpracovane dni, na 1/12 rocneho naroku.

    Jej rocny narok je 9 tyzdnov, ale kedze pracuje len 4 dni v tyzdni, tak v dnoch je jej rocny narok 36 dni (a nie ako chybne predpokladas, 45 dni).

    Cize jej realny narok za 36 odpracovanych dni je

    1/12 z 36 dni rocneho naroku = 3 dni.
    Naposledy upravil ivka70 : 18.11.21 at 10:00

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vznikne jej nárok na dovolenku za odpracované dni: 1/12 z ročného nároku, Spočítaj teda odpracované dni, za každých 21 odpracovaných má nárok na 1/12, tak ako som uviedla. Nemá nárok na D za KR resp. jej pomečnú časť, pretože nemá odpracovaných aspoň 60 dní. Ak si počítala dni správne, správny je aj nárok vo výške 1/12. Ak si myslíš, že je výpočet nesprány, tie odpracované ešte raz prepočítaj.
    Naposledy upravil Tweety : 18.11.21 at 10:48
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milagros208 Ďakujem za odpoveď. Pôvodne som mala zadaný nárok dovolenky 36 dní na rok, keďže jej pracovný týždeň je štvordňový a má nárok na 9 týždňov. Problém je však v tom, ako počítať pomernú časť. Ak by som počítala celý týždeň, tak jej vyjdú 2/12 z 36, avšak v skutočnosti odpracovala len 36 dní, a teda nárok by mala 1/12. Tú však nemôžem počítať z nároku 36, pretože by som jej dovolenku vlastne krátila 2-krát.
    Tweety doplnila som
    milagros208 Vďaka.
    ivka70 Vypocet nie je spravny, nema rocny narok 45 dni , len 9x4 = 36 dni.
    A za 36 odpracovanych dni teda 3 dni.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    k tomuto:... "Problém je však v tom, ako počítať pomernú časť". ..
    že najskôr si zadefinuj - že ktorý typ dovolenky sa jej týka. keďže jej PP trval len dva mesiace - tak pomerná časť dovolenky za kalendárny rok predsa neprichádza vôbec do úvahy!
    Riešiš iba dovolenku za kalendárne dni! a tam nemáš čo krátiť!
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milagros208 Ďakujem za odpoveď. Trošku ma poplietol program, ktorý ročný nárok vypočítal 36 dní (4x9) a pomernú časť 2/12 z 36 dní. Nezdalo sa mi to ok.
    ivka70 program pocital zle cele mesiace, ale rocny narok pocital spravne .....
    Katy a R zopakujem - nárok je len 1/12 za každých odpracovaných 21 dní! nepoznám programy - len predpokladám, že treba správne zadať do programu - zabudni na pomernú časť!
    milagros208 Zle som sa vyjadrila. Písala som o pomernej časti, myslela som však na dovolenku za odpracované dni 1/12 za každých 21 odpracovaných dní. Preto ma zmiatlo, že mi program počítal 2/12 za odpracovaných 36 dní. Počítam však 1/12 zo 45 dní pri 5-dňovom týždni alebo z 36 pri 4-dňovom týždni. Vďaka.
    ivka70 Pocitas 1/12 z rocneho naroku, cize 1/12 z 36 dni
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.