Zavrieť

Porady

Fakturacia

Dobry den, chcel by som sa spytat, nakolko mi bol zablokovany podnikatelsky ucet kvoli rucitelstvu, je mozne vystavit fakturu s uctom prijmu na manzelku a nie na mna, aj ked manzelka nieje k mojej zivnosti evidovana? Vdaka za rychle info!
8 komentárov     zbaliť
veronikasad si platitel DPH ?
ludovit.stastny Nie, nie som platitel DPH, som zamestnanec a SZCO a kedze som bol bratovi rucitel, on ma osral a mne zablokovali vsetky ucty spolu s podnikatelskym. Otazka je, ci mozem vystavit faktury so splatnostou na manzelkin ucet, aby sme do vyriesenie neprisli o vsetky zarobene financie.
Mila123 je to obchádzanie zákona, ak exekútor nedostane žiadne €, tak siahne aj na výplatu......
ludovit.stastny Exekutor mi uz siahol na zamestnanecky plat, zablokoval osobny ucet na moje meno a aj szco ucet, nakolko fakturujem dalej a nerad by som kvoli takejto hluposti mojej splacal bratov dlh, pytam sa, ci by bolo mozne docasne fakturovat na manzelkin ucet.
Mila123 porušujete zákon.....teda za mňa nie....
ludovit.stastny A viete aj ktory zakon to je? Naozaj viem, ze je to velmi hranicna situacia, ale kvoli sprostosti jednotlivca sa dostava do problemov cela rodina????*♂️????*♂️ nieje to snaha o spekulaciu alebo o obidenie danovej povinnosti, to nie, ja vzdy radsej dane zaplatim tak ako treba ako aj vsetko ostatne, len nech je klud. Jedna sa o docasne rieseni do konca roka....
veronikasad co fakturuješ ? Platba v hotovosti cez ORP nie je možná ?
ludovit.stastny Fakturujem odborne prehliadky a skusky tlakovych alebo plynovych zariadeni, platba s firmami, s ktorymi spolupracujem je vyhradne prevodom na ucet...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Výplatu si môžeš dať posielať na manželkin učet, príjmy z podnikania by si nemal. Ako píše Mila123, je to obchádzanie zákona.
    Ak by si bol platitel DPH, musí byť do 3011.2021 nahlásený na DU a bude zverejnený na stránke FS
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 ak nedostane nič exekútor, siahne rovno na výplatu, exekúciu bude zrážať zamestnávateľ.......
    ludovit.stastny Jasne, rozumiem, takze riesenie je iba take, ze aj napriek obrovskemu bloku na ucte budem moje zarobene financie fakturovat na moj ucet, aj ked z toho nebudem nic mat a potom z toho este zaplatim dan....fakt katastrofa toto...neviem ako sa z toho dostat...vsetci maju na vsetko cas
    Dáša_ A manželka nemôže mať živnosť?
    ludovit.stastny Manzelka nemoze mat zivnost, nakolko moja specializacia/revizny technik/ si vyzaduje specialny typ osvedcenia/praxe atd...
    veronikasad platba v hotovosti s dokladom z reg.pokladne nie je možná ?
    ludovit.stastny Nie , splolocnosti s ktorymi spolupracujem vyzaduju platbu vyhradne prevodom....
    veronikasad ine riešenie bohužial nie je. Ak je to dočasná situácia, tak jedine dohodnut splatnosť, resp. uhradu fa v roku 2022
    ludovit.stastny Este ma napadla otazka jedna, ci by bolo mozne vytvorit ucet na mna v inej banke a tam poslat docasne financie?
    veronikasad môžeš, ale ten účet exekutor velmi rýchlo objaví ...
    ludovit.stastny Aha, rozumiem, cize je to par mesacne riesenie....cize cele zle tak ci tak...aj tak vam dakujem vsetkym za rychle a jasne informacie, velmi ste mi pomohli a dakujem dakujem velakrat! Hadam nabuduce nieco pozitivnejsie :-)
    veronikasad smutná skúsenosť, keď pomôžeš rodine
    ludovit.stastny Ani nevrav...ale aj tak vdaka, nieco vymyslim, hadam, aby aspon na chvilu bol klud, kym si to "rodina" poriesi....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.