Zavrieť

Porady

Mimoriadne daňové priznanie k DPH

ahojte, ja to idem robiť teraz za SZČO, ktorá mi samozrejme dala doklady za celý rok 2021, zistila som že k 20.10.2021 sa mala registrovať za platcu DPH, mne je všetko jasné ohľadom priznania DPH, ale teraz mám skôr problem s rokom 2021, keďže časť roka mal byť už platcom DPH, ako poriešiť výdavky a príjmy, keď podám to mimoriadne priznanie DPH, mám ešte k 31.12.2021 upraviť nejako náklady? Ak si dodatočne uplatní napr. DPH z majetku, ktorý kúpil v roku 2021, mám už rovno odpisy teda počítať už len zo sumy bez DPH a čo náklady -napr. kúpil tonery v decembri, kedy už mal byť platitel DPH, v mimoriadnom priznaní si môže opdočítať DPH z týchto nakúpených tovarov ? Toto priznanie podáva až teraz v roku 2022, mám ešte upraviť výdavky k 31.12.2021 o sumu DPH, ktorú si uplatní pri mimoriadnom priznaní DPH? Nie je mi uplne jasné, čo s nákladmi roku 2021, keďže si ich uplatnoval v plnej výške, čiže aj vrátane DPH - nerozdeľoval bez DPH + DPH, nakoľko v roku 2021 platiteľ DPH nebol, hoci už časť roka mal byť. Ďakujem vopred za pomoc.

Ahojte, teraz prišiel list z FS, že platiteľom sa stáva až od 1.3.2022, tak to mimoriadne budem podávať až po skončení februára, aby som vedela vyčísliť sumu z faktúr?
Naposledy upravil chudaska : 01.02.22 at 08:24 Dôvod: nová odpoveď z FS
ivka70 Presunute do samostatnej otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mimoriadne daňové priznanie k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.