Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky

Dobrý deň,
Od 17.10. 2020 pracujem v jednej firme. 17.6.2021 som nastúpila na PN a tá trvá dodnes. Podľa poslednej výplatnej pásky som v júni mala starú dovolenku 5dní a nárok na 30 dní. PN mi trvá naďalej. Rada by som vedela či a ako sa mi skráti dovolenka po nástupe do práce. Mám 50 rokov. Ďakujem za odpoveď.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 krátiť D sa Vám mohla (nemusela) v roku 2021, pozrite si výplatnú pásku za 12/2021...........za rok 2022 Vám nevznikol nárok (ten Vám vznikne po 60. odpracovaných dňoch Po-Pia) a v roku 2022 sa potom sleduje, či budete mať nedopracovaných 100 prac. zmien a potom nastáva krátenie.......
Lilla14 Poslednú výplatnú pásku mám z júna 2021. Potom som brala už len nemocenské. Na tej páske z 6/2021 bolo tých 5+30 nárok. Zostatok 35.
veronikasad spočítaj si pracovné dni PN-ky, vrátane sviatkov, v roku 2021
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak ste tych 5 dni za rok 2020 nevycerpali v 2021, prenasaju sa vam aj do r. 2022 a budete cerpat po nastupe do prace

    rok 2021 - povodny narok 30 dni sa vam moze kratit o 7,5 dna, ak ste pred touto PN nemali pocas roka ine PN, ci absencie (kratenie dovolenky za prvych 100 dni PN 1/12 z rocneho naroku 30 dni a za kazdych dalsich 21 dni dalsia 1/12)

    celkovo za 2020 a 2021 po nastupe z PN si okamzite mozete zacat cerpat 5 + 22,5 = 27,5 dna "starej dovolenky"
    Naposledy upravil avalik : 02.02.22 at 17:16
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lilla14 Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
    Tweety avalik pri 30 dňoch, krátených o 7,5 dňa nemôže zostať 32,5 dňa,tu máš preklep, má to byť 22,5 dňa
    Lilla14 Aha,ani som si to neuvedomila. Zamerala som sa na konečné číslo. Takže spolu 27,5 dňa.
    avalik ano Tweety idem opravit
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.