Zavrieť

Porady

Daň z príjmu a škoda

Pekný deň prajem všetkým, som rada, že Vaša stránka existuje a vopred ďakujem za pomoc. Som tu ešte novučičká tak prosím o prepáčenie.
Fakt neviem, čo s tým, vyfaktúrovali sme opravu s DPH. Odberateľ je reklamoval ale reklamácia bola neuznaná.
Súd a súdny znalec je uznal. Máme uznesenie o úhrade plnej sumy a ušlého zisku. Ako zaúčtovať túto náhradu? čo bude z DPH ? je to uznaný náklad, resp. kedy by to bol uznaný náklad. Ja to chcem zaúčtovať ako škodu na 548. Pekne prosím poraďte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Inočka
    Pekný deň prajem všetkým, som rada, že Vaša stránka existuje a vopred ďakujem za pomoc. Som tu ešte novučičká tak prosím o prepáčenie.
    Fakt neviem, čo s tým, vyfaktúrovali sme opravu s DPH. Odberateľ je reklamoval ale reklamácia bola neuznaná.
    Súd a súdny znalec je uznal. Máme uznesenie o úhrade plnej sumy a ušlého zisku. Ako zaúčtovať túto náhradu? čo bude z DPH ? je to uznaný náklad, resp. kedy by to bol uznaný náklad. Ja to chcem zaúčtovať ako škodu na 548. Pekne prosím poraďte. Ďakujem
    Kto bude platiť náhradu? Odberateľ?

    Inočka je offline (nepripojený) Inočka

    Inočka
    Ďakujem za odozvu, odberateľ nás dal na súd a súd nariadil aby sme všetko uhradili odberateľovi. Priečili sme sa, že to nie je naša chyba ale asi mal viac známostí na súde ako naša spoločnosť.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Veľmi málo informácii. Aká škoda? Prečo vás dal odberateľ na súd ?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Inočka
    ...vyfaktúrovali sme opravu s DPH.
    Vy ste niekomu poskytli službu? Niečo ste opravovali? Čo bolo predmetom opravy?
    Inočka
    Odberateľ ju reklamoval...
    Tú Vami vykonanú službu?
    Inočka
    Máme uznesenie o úhrade plnej sumy a ušlého zisku.
    Čo uznal? Že ste niekomu spôsobili škodu a predpísal Vám ju k náhrade a Vy ste povinní ju uhradiť poškodenému v zmysle tohto uznesenia? Uznesenie nadobudlo právoplatnosť?

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Ja si myslím, že ak odberateľovi uznal súd reklamáciu, mali ste vystavenú faktúru s dátumom uznesenia vystornovať. Co sa týka na uznesení ušlého zisku, neviem aký zisk im mohol ujsť, keď oni nevynaložili žiadne náklady. Ja by som to zaúčtovala na 548 ale ako nedaňový náklad, lebo to neslúži na zabezpečenie príjmu.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    danusi
    Ja si myslím, že ak odberateľovi uznal súd reklamáciu, mali ste vystavenú faktúru s dátumom uznesenia vystornovať.
    To snáď nie?

    Daň z príjmu a škoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.