Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru a zostatok dovolenky

Mám nasledovný problém: so zamestnancom máme uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu určtú, do 11.5.2004. zamestnanec je na PN od 2.3.2004. Kedy sa mu skončí pracovný pomer a čo s nevyčerpanou dovolenkou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Pozri si § 71 ZP, prac. pomer uzatvorený na dobu určitú sa skončí uplynutím tejto doby a to aj za existencie prekážok v práci na strane zamestnanca alebo zamestnavateľa . V tomto prípade sa neposkytuje nijaka ochrana , ako je to pri vypovedi danej zamestnavateľom.Nevyčerpanú dovolenku jej môžete preplatiť / § 116 ZP /. Ukonč. p.p..je jediným dôvodom na preplatenie dovolenky, keď ju nemohol vyčerpať z dôvodu ukonč. p.p. . Pozor na výpočet celkového nároku dovolenky - či boli splnené podmienky na vznik dovolenky a či ju netreba prípadne krátiť .

    halibut je offline (nepripojený) halibut

    halibut
    mam problem pri ktorom nemam istotu, zamestnanec nastupil 21.2.05, prac pomer bol dohodnutý na dobu urcitú, este pocas skusobnej doby bol prac. pomer rozviazany dohodou 1.4.05, vznikol narok na dovolenku 2 dni, ktorú treba preplatit?
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    Nie som si istá, ale predtým platilo, že nárok na dovolenku vznikne po odpracovaní 60 dní prac.pomeru. Takže podľa toho čo píšeš, nárok nevznikol.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Halibut Tvojmu zamestnancovi vznikol nárok na dovolenku za odpracované dni v dľžke 1/12 dovolenky za kalendárny rok po odpracovaní 22 dní! Teda 2 dni!

    Pozri § 105 ZP

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Súhlasím s Kukučkou, ja by som tiež poskytla zamestnancovi dovolenkku t.j.2 dni, lebo tých 22 dní odparcoval, lebo má nárok predsa o pomernú časť §102ZP To je môj názor. a rovnako o tom hovorí §105 !! a to je ten správny, ktorý hovorí aj o zamestnancovi, ktorý neodpracoval min.60 dní.!!

    Skončenie pracovného pomeru a zostatok dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.