Zavrieť

Porady

Stravné lístky - storno pri ukončení pracovného pomeru

Ahojte,

zamestnanec končí prac. pomer k 31.5.2022
Stravenky boli vydané nasledovne : marec plný počet (23 prac.dní) zrážka za 23 ks vykonaná v marcovej výplate, apríl plný počet (19 prac.dní) máj 15 kusov (plný počet 20 ks upravený o 5 ks (čerpanie dov v marci).
Ak by sa zamestnanec v máji dostal na PN, alebo by ešte čerpal dovolenku, ktorú má v zostatku, ako vysporiadať vydané SL? Ktoré by mal vrátiť? Ale predpokladám, že ich nebude vracať. Nárok na SL účtujeme 527,335,472 / 333 a výdaj SL 333/213
Je v programe MRP položka stravné lístky storno? Ako to riešite prosím?
Ak stravenky vráti v "eurách" cez storno položku vo výplate, ako to účtovať?
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bud ich vrati alebo mu zuctujete celu cenu stravneho listka vydaneho nad vzniknuty narok a stiahnete z cistej mzdy (dohodu o takych zrazkach by ste mali mat podpisanu).
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka5595 Ďakujem Ivka, stále mi super pomôžeš, som ti veľmi vďačná!
    Pracuješ v MRP? Máš skúsenosť s vytvorením novej položky v mzdovom číselníku? Napr. stravné lístky - storno? Aby som mohla toto vyrovnať?
    A účtovanie? Lebo to neznižuje súčet zdaniteľných príjmov.
    Mila123 ak mu necháte SL nad rámec zákona, (viac vydaných SL ako odpracovaných) musíte zdaniť a súčasne zraziť poistné......
    janulka5595 Som si na betón istá, že ich nebude vedieť vrátiť. Mila123, ký je teda postup v tomto prípade prosim?
    tigy Podľa mňa, keďže mu neoprávnene prijaté lístky v plnej výške zrazia z výplaty, čiže mu ich "nenechajú", tak nemajú čo zdaňovať...
    Mila123 Tigy má pravdu, nebudú sa zdaňovať v prípade, že vráti / zrazia organizácií/organizácia celú hodnotu SL.... ak organizácia ponechá SL zamestnancovi dodaňuje sa a dopoisťuje sa....
    janulka5595 Takže ak by stravenky nevrátil, a ani by sa mu z výplaty v plnej sume nezrazili, tak by to bol pre neho ako nepeňažný príjem?
    Nandrolon Keďže sa jedná o lístky na ktoré nemal nárok, tak mu musí byť stiahnutá plná suma z výplaty. Náklady 527 ani 472 neúčtuješ, nakoľko nemal nárok, takže sa do nákladov ani na 472 ešte nemali dostať.
    janulka5595 Ďakujem Nandrolon! Najlepšia, najjasnejšia odpoveď. Srdečná vďaka.
      zbaliť

    Stravné lístky - storno pri ukončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.