Zavrieť

Porady

Maximálna podpora v nezamestnanosti

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť ohľadom toho ako získať maximálnu podporu v nezamestnanosti? Momentálne som na RD, pred nástupom na MD (23.4.2019) som sa zamestnala u nového zamestnávateľa(od 17.12.2018 stále trva)aby som mala maximálnu MD, stále som vedená ako zamestnanec, pred nástupom na MD som u neho vyčerpala aj všetku dovolenku v roku 2019, keď mi skončí RD chcem ukončiť pracovný pomer a ísť poberať podporu, pričom aj predtým som bola zamestnaná a mam nárok, ale chcem sa spýtať ako by som v mojom prípade dosiahla max. Podporu v nezamestnanosti? Ci stačí len to keď som u neho bola zamestnaná s max. Vymeriavacím denným základom? Ešte dodám ze počas MD a RD som nemala žiadny iný príjem. Ďakujem za rady
4 komentárov     zbaliť
veronikasad prečo zakladáš duplicitnú tému?
anavi66 Nedali sa mi tam dopisat údaje, čo si písala
veronikasad kedy skončila MD ?
anavi66 Do 16.12.2019
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 108 odst. 3 Zákona o sociálnom poistení

    Ak v rozhodujúcom období podľa odseku 2 je len obdobie poistenia v nezamestnanosti získané prerušením povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky, denný vymeriavací základ sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dvoch rokov predchádzajúcich začiatku prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.

    ---------
    Nenechala si si dovolenku na preplatenie za rok 2019, v ďalších rokoch ti už nárok na dovolenku nevznikol.
    Závisí od výšky príjmu v predch.zamestnaní - nemusí to byť z maximálneho VZ ...
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anavi66 A keby som odpracovala ešte aspoň jeden deň, už po skončení RD? A potom skončila pracovný pomer
    veronikasad kedy bude mať dieťa tri roky ?
    anavi66 3.6.2019, že by som ako 4.6. Nastúpila to je sobota a v pondelok reálne odpracovala s tou vysokou mzdou ako som mala pred MD a rovno toho 6.6. Pondelok dala aj výpoveď dohodou
    veronikasad Počkaj ešte, snáď sa k tomu vyjadrí Janka Motyčková. Určite nekonči pracovný pomer posledným dňom rodičovskej dovolenky.
    veronikasad ešte ma napadlo, ak nastupiš do zamestnania, bolo by vhodne oznámiť zamestnávatelovi ukončenie rod.dovolenky 2.6.2022, 3.6, by si odpracovala a týmto dňom ukončila pracovný pomer. Keďže je tam víkend, vymeriavací základ sa delí počtom kal.dní, nie pracovných a to ti v žiadnom prípade max.VZ nevyjde ...
    Ukončenie RD treba oznámiž zamestnávatelovi písomne - mesiac vopred
    veronikasad Zamestnávatel musí nahlásiť v SP ukončenie RD k 2.6.2022
    anavi66 To práve nechcem ukončiť, ale radšej by som ešte odpracovala 1-2dni s tou vysokou mzdou ako som mala pred nástupom na MD a potom ukončila, a ta pani Janka ma aký nick, že by som jej priamo napísala. Ďakujem
    anavi66 A RD môžem aj skôr skončiť? To nevadí?, keďže malý ma až 3.6. 3 roky. Ukončenie nebude problém je to známy.
    veronikasad Samozrejme, RD nie je viazaná na dovršenie 3 rokov veku dieťaťa ...Rodičovský príspevok dostaneš za celý jun. RD môžeš ukončiť aj 31.5.2022, len je dôležité aby mzdárka správne nahlásila v SP ukončenie RD
    anavi66 Ďakujem pekne za informácie
      zbaliť

    Maximálna podpora v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.