Zavrieť

Porady

Je správne živnostníkovi firmy vyfakturovať vzniknutú škodu?

Dobrý deň, živnostníkovi ktorý pracuje vo firme bola požičaná firemná bankomatová karta za účelom, aby natankoval do firemného vozidla. Živnostník však túto kartu použil na súkromný účel a spôsobil firme škodu vo výške 400 EUR . Chcem sa spýtať, či mám vystaviť faktúru živnostníkovi kde mu prefakturujem túto sumu, alebo to mam zaúčtovať na pohľadávky a keď nám zaplatím, tak by som vlastne vyrovnala tento účet pohľadávok? Ďakujem.
ivka70 A ten živnostník s tým, že má nahradiť škodu, súhlasí? Na základe čoho má iná FO dostať vašu firemnú kartu? Má k nej hmotnú zodpovednosť?
veronikasad Ak ste mu načas neuhradili fa, tak si vybral zálohu. Dohodni sa s ním že najbližšiu faktúru uhradis o túto sumu menej a v účt. si urob zapocet...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Určite by som to zaúčtovala ako pohľadávku voči nemu a pri úhrade to spárovala. Teda dúfam, že to chce uhradiť. ....čo sa týka fakturácie, čo by ste uviedli ako predmet fakturácie? Veď nič ste pre neho neurobili, nevykonali žiadnu činnosť.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zdá sa mi, že otázka je v rozpore s kódexom porady. rieši problém vzniknutý nelegálnou činnosťou - závislou prácou. iba problémy z toho potom vznikajú.

    treba si vymyslieť fakt dobrú historku pre prípad, ak sa na to niekedy niekto kompetentný bude pýtať. ideálne aj písomne aspoň v hrubých bodoch, lebo o x rokov si nik na vymyslenú historku nespomenie.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Jediná schodná cesta je nech firma vystaví výd fa na živnostníkom nakúpený materiál a vyčerpanú sumu vykáže ako prijatú zálohu na uvedený nákup.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 tak vysvetli čo je na tom neužitočné
    besttracker ludia su zjavne nevdacny....
    Onko Lebo žiadnym spôsobom to nerieši zadaný problém. Jednak vystavovať doklady na fiktívne operácie je nelegálne, a ako tu je vyššie spomínané, v rozpore s kódexom porady. A ak by sa k tomu aj pristúpilo, popísaný postup nedáva zmysel. Firma mala výdaj z banky, výdaj býva na poskytnutú zálohu, nie prijatú zálohu. A záloha sa poskytuje ku prijatej faktúre, nie vydanej faktúre. Toto nie je jediná cesta a už vôbec nie schodná.
      zbaliť

    Je správne živnostníkovi firmy vyfakturovať vzniknutú škodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.