Zavrieť

Porady

Poradíte nemocnicu alebo kliniku?

Každý už to určite zažil. Máte diagnózu a dostali ste termín hospitalizácie až o niekoľko mesiacov. Nemá niekto skúsenosti s tým, že ste sa dali operovať inde? Je júl a mám nastúpiť na Kramáre v októbri. Rada by som sa vyhla jesennému nástupu rúšok a opatrení. Do Ružinova sa bojím, lebo odtiaľ ma poslali na Kramáre s tým, že moje ošetrenie nevykonali ako mali. Iné nemocnice ani zariadenia nepoznám. Som z dediny v okrese Senec. Napísala som mail aj do Mediklinik súkromnej kliniky, ktorú mi poradili, ale odpovedali mi, že nakoľko to nie je jednodňová záležitosť, nevedia mi pomôcť. Ak by mi vedel v tomto niekto poradiť, budem rada. Ďakujem
26 komentárov     zbaliť
ivka70 Asi by chcelo blizsie povedat, o aku operaciu alebo aspon oblast ide.
Pomoct by mohla zdravotna poistovna, ta vie, kde ma zazmluvnene kapacity a taku sluzbu (najst lekara/zariadenie) svojim poistencom aj poskytuje.
buchač Rada by som sa vyhla jesennému nástupu rúšok a opatrení.
======================
Fasa dôvod....takže to nebude asi niečo vážnejšie.

Apropó...opatrenia v nemocniciach sú v platnosti stále, čiže aj rúška a podobne.
Janka4110 Ide o obličkové kamene. Ďakujem, vyskúšam kontaktovať svoju poisťovňu. Nevedela som že mi môžu pomôcť aj v poisťovni. Nemôžem si dovoliť byť 4 mesiace PN. Kontaktovala som nemocnicu v Nových Zámkoch, odtiaľ mi prišla odpoveď že tiež dávajú termíny v októbri.
kopretinka 4 mesiace PN na kamene?
ivka70 asi odteraz do operacie v oktobri....
tiez si nemysli, ze by to mala byt v kuse PN. Kolega tak prekonal par kolik, nez ho operovali, medzitym normalne pracoval, asi raz sme ho viezli z prace na pohotovost kvoli bolestiam ...
ivka70 Ak ti rovnaky termin dala aj dalsia nemocnica, asi to bude dost zavisle od cakacej doby pacientov v poistovni .... tam asi ani poistovna viac nic nevymysli, ak stav nebude akutny ...
kopretinka no to ju ziadny doktor nebude držať na PN až do operácie
Janka4110 týždeň som bola na dovolenke ale už som musela prejsť na PN lebo mi zaviedli tú hadičku. Teraz som doma, sama som si naordinovala dietu z internetu, som nervózna. Kebyže mám prácu z domu môžem robiť lebo nič mi nie je. Ale som vedúca v obchode s potravinami.
kopretinka jaaj,stent? som si to musela vygugliť...nemala by byť pri tom nejaká fyzická námaha,tak preto ťa dali na PN....fakt si zavolaj do poisťovne,že kde robia tú operáciu,čo majú tebe robiť a či nie je skorší termín,ale pochybujem,ak neumieraš od bolesti.....
Janka4110 Už čakám na odpoveď z poisťovne. Bolesti nemám, ani nechcem tak veľa pijem a dodržiavam tú diétu. Ale 4 mesiace doma...ale nevzdávam sa.
veronikasad Aj zákazy návštev v niektorých nemocniciach už platia aj teraz...
Janka4110 bez návštevy to zvládnem, viem aj že treba mať už zase tie respirátory, aj to zvládnem, len keby bolo zariadenie kam by ma prijali.
veronikasad Osobnú skúsenosť nemám, toto sa mi celkom pozdáva,len to asi nebude lacné
www.uroplus.sk
Janka4110 Fíha, idem tam hneď napísať. Nejde mi do hlavy, prečo to takto neriešia už v nemocnici keď sa to dá. Prečo mi to nenavrhli? Napísala som tam mail, takže čakáme na odpoveď...Ďakujem Veronika
ivka70 Zdravotny stav vie posudit len lekar, asi to nie je na rozbijanie kamenov laserom, ked ti taku moznost ani neponukli. A ta uroplus je tiez jednodnova urologia, ako Mediklinik.Ale za pokus nic nedas
A hlavne, zdravie je dolezitejsie, ak bude treba PN, tak bude, ziadna robota za to nestoji, si ho nicit..
kopretinka majú zmluvu so všetkými poisťovňami
Janka4110 To je veru veľká pravda, telo máme každý iba jedno a treba sa oň starať. ďakujem za pomoc, vážim si to.
veronikasad Do konca mesiaca má BB dovolenku, ZV dnes s dovolenkou konci... Treba skúsiť aspoň konzultáciu...
buchač Janka4110 (Dnes 14:44)Fíha.
Nejde mi do hlavy, prečo to takto neriešia už v nemocnici keď sa to dá. Prečo mi to nenavrhli?
=======================
Fíííha...To je akože bežná ambulancia informačná kancelária ?
Fíííha...ako vieš, že to takto neriešia už v nemocnici ?
Fííííha...žeby preto, lebo bežný špitál nepýta za výkon.
Medzi ľuďmi je takých urologických pacientov teda veľa a preto sú aj tie dlhé čakacie lehoty.
Kto si zákrok môže dovoliť zaplatiť, tak má výhodu...kto nie, tak trpí a čaká.

Čo som sa pozrel na cenník, tak sumy sú fasa...len ten základ pred zákrokom by stál cca 200€. Dokopy so všetkým to tak rátam na takých cca minimálne 500€
Janka4110 Áno, ďakujem pekne, všetko som si na tej stránke prečítala. Aj moja obvodná si zobrala mesiac dovolenky, ešte že má kto zastupovať. Keď sme boli na pohotovosti v Ružinove, ani sa nečudujem lekárom že tu nechcú pracovať. Tá nemocnica vôbec nevyzerá ako nemocnica. Veď tam majú v streche diery.
Janka4110 Ďakujem vám všetkým za pomoc a podporu. Ozvali sa mi z tej kliniky uroplus a vezmú ma 11.8.
Všetkým vám želám veľa zdravia.
veronikasad Informuj sa vopred na cenu vyšetrenia a zákroku, aby si nezostala (nepríjemne) prekvapená ...
Janka4110 informovala som sa. Žiaľ je to veľká suma, musíme sa doma zložiť, ale je to aspoň o dva mesiace skôr.
veronikasad kolko ?
kopretinka ako to,že platíš,veď majú zmluvy so všetkými poisťovňami,cenník je pre nadštandardné úkony alebo pre samoplatcov.
veronikasad Za nadštandard sa v sukromných zariadeniach považuje všeličo, dopláca sa aj pri následných pooperačných kontrolách ... Sumy výkonov su podstatne vyššie ako prepláca prísl. zdr.poisťovňa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Poradíte nemocnicu alebo kliniku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.