Zavrieť

Porady

krátenie dovolenky

môžem poprosiť o kontrolu či som to dobre dala? zamestnanec bol PN od 11.2.-12.8.2022, do konca roka by odpracoval 122 pracovných dní - nárok na dovolenku by mal 2/12, PN bol 128 dní - dovolenku nekrátim, lebo nedopracoval 60 dní, či?
5 komentárov     zbaliť
Tweety daj viac info trvanie PP od..., končí PP alebo ako?
Ajdinka nekončí, len potrebujem vedieť nárok na dovolenku, ešte som nemala takýto prípad
Ajdinka PP je od roku 2014
veronikasad Koľko si teda vypočítala nárok ?
Ajdinka pri nároku 6 týždnov tj. 30 dní krátim 2/12 - nárok 25 dní, krátim 5 dní
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri takto neúplnej informácii, odkedy trvá PP, či ostáva pracovať alebo končí, sa nedá odpovedať. Lebo napr. ak do konca roka odpracuje 60 dní, ročný nárok na D budeš krátiť o 2/12(ak už nebude mať nič neodpracov.). Musíš doplniť info. Ak končí a nemá odpracov. 60 dní, D nekrátiš. Vzniká mu nárok na D za odpracov. dni vo výške 1/12 za každých 21 dní. Tak si vyber, je viac možností. Doplň teda info, konkrétne pre tú tvoju už správne zadanú otázku.
    Po tvojom doplnení info, ktoré máš dať na úvod otázky:
    ročný nárok mu budeš teda krátiť o neodpracov. dni, v tomto prípade o2/12, pozri §109 ZP.
    Naposledy upravil Tweety : 04.10.22 at 06:27
    Ajdinka PP nekončí, super už som to pochoila, ďakujem veľmi pekne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dovolenku z titulu PN kratis, trvala viac ako 100 prác.dni (vrátane sviatkov, ak si správne spočítala) - za prvých 100 prác.dni o 1/12 ročného naroku, za každých ďalších celých 21 prác.dni o ďalšiu 1/12.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ajdinka aby som to dobre pochopila, v kalendárnom roku, stačí ked odpracuje 60 dní tak krátim dovolenku, ja som myslela že na začiatku roka pred PN - ďakujem pekne za usmernenie
    veronikasad Sleduje sa počet odpracovaných dní v kal.roku. Ak má zamestnanec viac PN v kal.roku, pracovné dni sa spočítavajú
    veronikasad Ak by mal do konca roka ešte ďalšiu PN, musíš urobiť nový prepočet krátenia dovolenky
    Ajdinka ďakujem pekne za rady
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.