Zavrieť

Porady

Môžem podať trestné oznámenie na susedu, ktorá ma bezdôvodne obťažuje požiadavkami a narúša súkromie našej rodiny?

Už niekoľko rokov nás večer, ráno, kedykoľvek počas dňa obťažuje suseda búchaním, listami a zvonením na zvonček. Jej požiadavky sú urážlivé a bezdôvodné.Sme slušná rodina.Potrebujeme to zastaviť.Ďakujeme.
6 komentárov     zbaliť
buchač Jej požiadavky sú urážlivé a bezdôvodné.
=======================
No schválne...špecifikuj konkrétnejšie.
jslancik a vieš aj, aký trestný čin by to mal byť?
Chobot Teba už bude obťažovať aj to, keď sa na teba pozrie.

V bytovke som mal suseda, ktorý si chodil požičiavať 1-3x mesačne 10 alebo 20 korún (neskôr som zistil, že nielen odo mňa). Vždy ich po pár dňoch vrátil a o týždeň bol u mňa zas. Toleroval som mu to, lebo bol sám a podľa mňa takto si hľadal zámienku, aby sa stretol so susedmi. Ale raz ma zobudil v nedeľu ráno o siedmej, čo mi už vadilo, keby to takto pokračovalo. Tak som mu slušne povedal, že nech už nechodí, lebo mu už nepožičiam. A prestal.

Takže každý si k tebe dovolí len toľko, koľko si necháš. Keď ti zazvoní na zvonček, čo sa stane potom? Otvoríš jej a čo...? Alebo zazvoní a utečie? Aké má požiadavky? Aby si jej umyla okná? Čo si urobila pre to, aby s tým skončila? Je veľa možností pred zapojením polície.
buchač Ak sa jeden pozrie na profil, tak je to jasné...
https://www.porada.sk/member.php?u=418673
veronikasad Čo je dôvodom susedinho správania?
mari2x podať môžeš, ale býva dobre, ak to vieš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Príspevok zbalený
    spam
    sýkorka2 Celá rodina...je nám doma už zle, keď zazvoní.Otravuje stále a nezmyselne.
    mari2x MANGEL EšTE NIč NERIEšIL / NEPOROZPRáVAL SA ?
    Chobot Však konkretizuj. Čo takého vám robí?
    sýkorka2 Riešili sme už každý z nás, nič nepomáha.
    sýkorka2 Napr. kričí, že potrebuje oddychovať o 13h v sobotu, že do 15h nemám vysávať.Inokedy, že v noci počuje ako chodíme, pritom u nás je ticho....denne otravuje.Píše, zvoní...choré už.

    Môžem podať trestné oznámenie na susedu, ktorá ma bezdôvodne obťažuje požiadavkami a narúša súkromie našej rodiny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.