Zavrieť

Porady

Výpoveď

Dostala som výpoveď : Dávame vám výpoved z prac.pomeru a to ku dnu 31.1.23 z organizačných dôvodov,podľa par.63 odst.1 písm.a ZP, pričom vám od začiatku budúceho mesiaca plynie dvojmesačná výpovedná doba. To znamená čo? Že mám výpoved už 31.1.23 a tie dva mesiace čo mi prikázala chodiť do práce, lebo je to podla zmluvy, to bude ona povinná mi zaplatiť? Ked mám výpoved už k 31.1.23. Nemala byť výpoved až na koniec marca? Alebo už nemám od 01.02.23 nastúpiť do práce? Viem že niečo špekuluje. Dostala som aj Potvrdnie o zdan.príjmov za rok 2022 aj všetky výplatné pásky vytlačila.
,
Naposledy upravil Alivia : 01.02.23 at 10:28
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Firma rusi prevádzku v ktorej pracuješ? Odkedy trvá pracovný pomer? Výpoveď si prevzala alebo bola doručená poštou do 31.1.2023?
Alivia nie neruší prevádzku, len moje prac.miesto. Prac.pomer začal 01.02.22,...prevzaté osobne.
misoft Výpoveď je právny úkon, ktorým ti zamestnávateľ oznamuje, že si skončila. Ale zákon ukladá ešte výpovednú lehotu, počas ktorej musíš naďalej pracovať (a on to musí zaplatiť - zadarmo robiť nebudeš), ale tebe táto doba dáva možnosť podať odvolanie voči výpovedi.
Tweety Odvolanie voči výpovedi počas SD u zamestnávateľa? To je čo za hlúposť? Jedine súdne po skončení PP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ze vypoved ti bola dorucena v januari 2023 a od 1.2. do 31.3. bezi vypovedna doba, pocas ktorej normalne pracujes a za pracu dostavas normalnu mzdu.
    Kedze tvoj PP trval menej ako 2 roky, nevznikne ti narok na ostupne.
    PP skonci na konci vypovednej doby, 31.3.2023

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.