Zavrieť

Porady

Výmena koax. kábla

Zdravím vás,

dnes som menil koaxiálny kábel na satelite, ktorý sme potom zapojili do prijímača. Ale pri inštalácii, keď bol ešte zapojený v prijímači, som ho chcel trochu inak upevniť, tak som ho odpojil z konvertora. Lenže pri tom sa dotkol bleskozvodu, pričom tam vznikla iskra. Chcem sa spýtať či mohlo toto spôsobiť odpálenie boxu a zároveň aj TV.

Vopred vám ďakujem za odpovede...
Naposledy upravil erik0308 : 03.03.23 at 17:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Zrejme sa spojil zivy koniec koaxialneho kabla, kde je napajanie pre konvertor LNB 12 V s uzemnenym bleskozvodom. Set to box nemusi byt odpaleny, len jeho napajaci zdroj 12 V
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik0308 Živý koniec sa spojil určite s bleskozvodom... Prijímač nejde vôbec zapnúť a TV to isté, čiže sa mohlo stať že to odpálilo zároveň aj TV cez prijímač?
    Liptak Juraj Je mozne, ze iskra odpalila aj TV
    erik0308 Chcem sa vás ešte spýtať, myslíte že na tom prijímači mohlo odpáliť len zdroj? A poprípadne čo sa mohlo stať TV, keď bol ku nej pripojený HDMI káblom?
    Liptak Juraj To je nutne zistit , co sa odpalilo
    Liptak Juraj Pred par rokmi mi blesk znicil TV. Poistovna to preplatila
    mari2x asi si mal platnú revíziu na bleskozvod

    alebo aspon na hromozvod
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.