Zavrieť

Porady

výmena prívodného kábla elektriny

Elektrikári opravovali el. drôty(boli uvolnené -pri vetre sa dotýkali)bezprostredne vedené pri našej chate.Z tých drôtov je prívodný kábel (zamurovaný v stene) vedený k hodinám-poistnej skrini(v stene). Bolo mi oznámené,že kábel je už starý-nebezpečný,že ho treba vymeniť. Otázka znie. Musím si ja zohnať odborníka čo mi to spraví alebo sú to povinní urobiť elektrikári? Jedná sa o prívodný kábel vedený od el. drôtov do poistiek-hodín. (hodiny a poistky spoločne v skrinke v stene domu)
3 komentárov     zbaliť
besttracker oznamili ty to aj nejak oficialne ? papierom ? alebo len nejaky ,, ujo od nich ,, povedal ze je zly kabel ?
neptun111 neoficialne povedané..."ujo povedal"
neptun111 takže sme bez elektriky, lebo to po oprave nezapojili,(z bezpečnostných dôvodov...)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Výmenu prívodného kábla vedeného od stlpa vedenia do poistkovej skrini tvojej chaty musíš iniciovať sám žiadosťou od dodávateľa el. energie a odvolať sa na tvrdenie pracovníkov distribúcie ktorí opravovali poruchu na vedení. Sami od seba neprídu a nebudú vysekávať pôvodný kábel zamurovaný v stene, predsa je to tvoj majetok.

    výmena prívodného kábla elektriny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.