Zavrieť

Porady

Preddavky za elektriku

Zdravím, som szčo, platca dph, elektriku platím na základe harmonogramu budúcich preddavkových platieb /s dph / mesačne, nemám k platbe faktúry, len ten harmonogram. Môžem si uplatniť z každej platby dph? Ďakujem.

Ešte doplním, že na harmonograme nie je vyčíslená DPH, len celá suma, ale je napísané, že preddavky sú s DPH.
Naposledy upravil lotina : 19.04.23 at 10:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    to máš divného dodávateľa ak elektromer na szčo tak by mal posielať mesačne zálohovú faktúru, ty máš elektromer asi na fyzickú osobu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prečo divný dodávateľ, stredoslovenská energetika to robí bežne, neviem či mesačná fakturacie je podmienená nejakou sumou. Mám klientov s nižšou spotrebou a majú dohodu o platbách na daný kalendárny rok.
    pavol54 nehádam sa mám dve. na firmu mi chodí 15 eur mesačná záloha, na fyzickú osobu zálohy mesačne faktúra raz ročne
    veronikasad Fyzickou osobou si myslel živnostníka? Moji klienti sú živnostníci, vyúčtovania faktúra chodí začiatkom januára a sú v nej odpocitane zaplatené mesačne platby?
    pavol54 fyzická osoba je rč.
      zbaliť

    Preddavky za elektriku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.