Zavrieť

Porady

Dovolenka po MD a PP na dobu určitú

Dobrý deň,
zamestnankyňa je na MD do 22.5.2023, PP má na dobu určitú do 30.6.2023. Z minulého roku má zvyšnú dovolenku 15,5 dní. Na koľko dní dovolenky má nárok na rok 2023? Riadnu dovolenku si chce čerpať po ukončení MD v termíne do 30.6.2023.
Nárok na celý rok má 45 dní, do 30.6.2023 je to 22,5 dní, spolu 15,5 + 22,5 = 38 dní. Alebo sa berie v úvahu na výpočet dovolenky pre rok 2023 len termín do 22.5.2023, teda /45:12/*5=18,75=19 dní, a teda spolu 15,5 + 19 = 34,5 dní. Mne sa zdá správne to prvé. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MD sa považuje za výkon práce, RD netrvala 100 prac.dní, dovolenka sa jej z titulu RD nekráti.
    Za rok 2023 má nárok na pomernú časť dovolenky za kal.roku = 6/12 ročného nároku.
    Dovolenku môže čerpať už v súbehu s poberaním rodičovského príspevku (od 23.5,2023), zbytok dovolenky jej preplatíte.
    Naposledy upravil veronikasad : 12.05.23 at 10:06
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Nie v subehu s rodicovskou dovolenkou, ale v subehu s cerpanim rodicovskeho prispevku.
    Ak bude cerpat dovolenku, nebude predsa na rodicovskej dovolenke.
    veronikasad suhlasím, ďakujem za opravu.
    kacka6 A ak by zamestnankyňa po MD nečerpala riadnu dovolenku, ale hneď nastúpila na RD, a my by sme sa rozhodli jej v súlade so Zákonníkom práce ešte predĺžiť PP o 1 rok (urobím to dodatkom k prac. zmluve), tak zamestnankyni, kt. je u nás na zastupovanie danej pani to tiež nejako podchytím v PZ? Pani, kt. je na zastupovanie má prac. zmluvu na dobu určitú - uvedené "počas trvania MD a RD pani XY".
    ivka70 Nie, zastupujuca zamestnankyna ma v zmluve vsetko ,co treba , nic viac nepotrebuje.

    Ale pozor, ak PP neskonci, pocitas dovolenku inak.
    Pocitas rocny narok krateny o neodpracovane dni na RD. Tam potom vyjde rocny narok vyssi ako len za 6 mesiacov.
    kacka6 áno to viem ďakujem vám všetkým a želám krásny víkend
    kacka6 Ešte sa chcem opýtať, ako je to s predĺžením PP o 1 rok počas RD. Zamestnankyni už plynie RD a PP má do 30.6.2023. PP jej predĺžim ešte o jeden rok do 30.6.2024. Zamestnávateľ ma zmiatol, keď sa ma opýtal, či tento zamestnanec pri takomto predĺžení nemusí prísť do práce aspoň na 1 deň a následne mu bude predĺžený PP. Ja som o tomto ešte nepočula, aby sa prerušila RD na 1 deň a mohol sa zas predĺžiť PP. Vďaka
    ivka70 Nemusi prist do prace, podpisat dohodu o zmene pracovnej zmluvy moze aj doma, aj pocas RD. Staci, ked za nim pridete s dokumentmi.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    PP trva do 30.6., nie je ziadny dovod pocitat len 5 mesiacov.
    Kedze MD sa pocita ako odpracovany cas aj cerpanie dovolenky je odpracovany cas pre vypocet naroku na dovolenku, odpracuje viac ako 60 dni, vznika jej v roku 2923 narok na dovolenku za kazdy cely mesiac trvania PP bez kratenia, cize 6/12 z 45 dni = 22,5 dna.

    Dovolenka po MD a PP na dobu určitú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.