Zavrieť

Porady

Skončenie PP v skúšobnej dobe a následná PN

Keď zamestnanec skončí PP v SD a o 2 dni ochorie, má nárok na nemocenskú dávku, odovzdá PN do sociálnej poistovne..?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, ak PN zacne v ochrannej dobe do 7 dni od skoncenia PP, ma narok na nemocenske v ochrannej dobe.
    Papierovu PN by odovzdaval priamo na pobocke SP, ale kedze dnes uz su vsetky PN povinne elektronicke, neviem, co by mal dovzdavat.
    Treba si len na stranke SP doplnit do PNky udaje (napr. cislo uctu). SP si sama sparuje PN a posudi narok v ochrannej dobe.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    silvia Ďakujem, ivka70!
    ivka70 Samozrejme ochranna doba je 7 dni len v pripade, ze aj PP trval aspon 7 dni. Inak je ochranna doba tolko dni, kolko trval PP.
    silvia Jasné, PP trval 2 mesiace.. srdečná vďaka!
    Negoce tiež som toho názoru, že všetky PN musia byť v elektronickej podobe, zamestnanec poslal papierovú PN z BK (Bardejovské kúpele) , tam zrejme ešte elektronizácia nedošla............
    ivka70 kedy zacala PN v kupeloch? co na papierovu PN hovori SP?
    Negoce v kúpeľoch začala a aj skončí po 3. týždňoch ....a SP? nech si túto situáciu riešia s ošetrujúcim lekárom , doklady dávame do schránky
    ivka70 pytala som sa, ci PN zacala este v juni, alebo az v juli ....
    Negoce 27 06 2023 začiatok, povinnosť vystavovať e-PN je od 01 06 2023
    ivka70 mas pravdu, ja som myslela, ze az od 1.7. A neposlai ju aj elektronicky?
    Negoce pomáhala som nastavovať e-PN jednému ZZ
      zbaliť

    Skončenie PP v skúšobnej dobe a následná PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.