Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri zamietnutí opakovanej reklamácie

Začiatkom tohto roka som kúpila cez eshop prehrávač hudby. Po pár hodinách používania sa prejavila vada. Prehrávač som poslala na reklamáciu, reklamáciu uznali a vadu odstránili. Ale po pár hodinách používania sa vada opäť prejavila. Tak som prehrávač opätovne reklamovala, k reklamácii som dodala aj zvukové nahrávky s vadou. Tentokrát mi reklamáciu zamietli, s odôvodnením, že sa vada v servise neprejavila. Ako postupovať v takomto prípade? Vie niekto poradiť možnosti? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bez odborného posudku reklamácia nesmie byť zamietnutá. vyjadrenie - že sa vada neprejavila v servise je irelevantná. Okrem toho - zatiaľ to ešte platí - pokiaľ sa chyba prejaví do 6-tich mesiacov od kúpy, jedná sa o výrobnú chybu.
    Ale pokiaľ sa jedná o e-shop - máš dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu - e-shop musí vrátiť kúpnu cenu.
    zze/2007-250/18/4
    zze/2007-250/18/6
    https://www.soi.sk/sk/informacie-pre...nia-dovodu.soi

    Ak by sa e-shop staval na zadné - podaj podnet SOI - ako dôvod uvedieš opakujúcu sa chybu a zamietnutie reklamácie v rozpore zo zákonom o ochrane spotrebiteľa.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LB81 Ďakujem za odpoveď, tie paragrafy mi ale moc nepomohli. Ja to potrebujem vysvetliť polopate/jednoducho. Skúsim teda kontaktovať eshop, že čo ďalej. Ale ďakujem, aspoň sa mám od čoho odraziť.
    kopretinka nekontaktuj ich,že čo dalej,podaj opätovnú reklamáciu s tým,že to dávaš na vedomie aj SOI.
    kopretinka vrátenie je irelevantné,keďže to už bolo 2x reklamované.
      zbaliť

    Ako postupovať pri zamietnutí opakovanej reklamácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.