Zavrieť

Porady

Daňový bonus, PN, skončenie prac.pomeru

Zamestnanec začal v 10/23 PN, počas ktorej bol skončený pracovný pomer na dobu určitú (11/23). Uplatňoval si DB mesačne. V niektorých mesiacoch mu nevyšla plná suma. Chce požiadať bývalého zamestnávateľa o RZ dane. Je predpoklad, že mu bude priznaný aj zvyšok DB? PN bol až do konca roka.

Alebo nech si radšej podá sám DP?

Manželka je v evidencii uchádzačov o zamestnanie a manželmi sú od 11/23.
10 komentárov     zbaliť
Negoce iba cez DP typ A sa dopláca DB , mala manželka nejaký zdaniteľný príjem za rok 2023? nehľadiac na sobáš.....
nurka Myslím, že mala nejaký príjem začiatkom 2023.
kn-alka DB závisí od príjmov, bez bližšej info ti nikto neodpovie
nurka príjem 7062,92, odvody 877,89, ČZD 6185,03, preddavky na daň 494,10 a vyplatený DB 1047,87. skúsila som mu prepočítať a vychádza mi vrátenie dane aj nejaký doplatok DB. Ale chcela som vedieť, či by mu to urobili aj cez RZ, alebo si to má sám podať.
ivka70 Aj cez RZD, ak nebude ziadat zapocitat manzelkin prijem a vyjde mu to z jeho prijmov pre PN.
nurka Ak manželka mala príjem napr. 1/23 a 2/23, tak vyznačí tie mesiace a doplní príjem za tie mesiace? alebo sa tam ráta aj podpora?
veronikasad Píšeš, že manželia sú od 11/23, koľko deti a v akom véku?
nurka 1 dieťa, 14 rokov
veronikasad To dieťa je spoločné, alebo manželky?
nurka spoločné, roky len spolu žili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daňový bonus, PN, skončenie prac.pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.