Zavrieť

Porady

VYPOVED

chcela by som sa spytat, co vsetko je potrebne urobit pri vypovedi v skusobnej dobe.
-zamestanec- zač. pracovať 01.08.2006 a vypoveď ma byť k 11.10.2006

1.DOVOLENKA
-ma narok na dovolenku za kazdych odprac. 22 dni na 1/12 - cize v tomto pripade sa bude brat 2 krat 1/12 co je 3,33 dna- mam to zaokruhlit na 3,5 dňa?
- priemerku an dovolenku mam robiť z pravdepodobnej mzdy??? Ak mal min. mzdu, tak musim teraz pocitat aj tak zo 7600sk, alebo sa mylim?
2. ODHLASKY
-do SP, ZP, vyplniť ELDP
3.Vykazy
-budem posielat vykazy do SP a ZP so sumou, ktora vide za dni v októbri teraz alebo az na zač dalsieho mesiaca?
3. ZAMESTNANCOVI
- dat potvrdenie o zdanitelnej mzde
-zápočtový list (tu uvádzam iba mesiace ktore bol u nas, alebo ak nam dal započet aj z predch. zamestnania, uvediem tu sučet rokov???)

Prosim poradte, je to dost surne...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    1.DOVOLENKA
    -ma narok na dovolenku za kazdych odprac. 22 dni na 1/12 - cize v tomto pripade sa bude brat 2 krat 1/12 co je 3,33 dna- mam to zaokruhlit na 3,5 dňa? ÁNO
    - priemerku an dovolenku mam robiť z pravdepodobnej mzdy??? Ak mal min. mzdu, tak musim teraz pocitat aj tak zo 7600sk, alebo sa mylim? Áno, priemer nesmie byť nižší ako minimálna mzda.
    2. ODHLASKY
    -do SP, ZP, vyplniť ELDP Áno
    3.Vykazy
    -budem posielat vykazy do SP a ZP so sumou, ktora vide za dni v októbri teraz alebo az na zač dalsieho mesiaca? Výkazy pošleš po spracovaní všetkých miezd za 10/2006
    3. ZAMESTNANCOVI
    - dat potvrdenie o zdanitelnej mzde Áno
    -zápočtový list (tu uvádzam iba mesiace ktore bol u nas, alebo ak nam dal započet aj z predch. zamestnania, uvediem tu sučet rokov??? Ak máš Zápočet od predchádzajúcich zamestnávateľov, tak údaje napočítaš. Ak nie, uvedieš len dobu odpracovanú u vás.

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Dovolenka je vypočítaná správne 3,5 dňa. Priemer by som urobila z doposiaľ dosiahnutého príjmu, alebo pravdepodobného, t.j. by som spočítala všetky tieto 3 mesiace a vydelila počtom odporacovaných dní. Pozor, dovolenka (mzda ani dni) sa tam nepočíta. Vystavenie dokladov píšeš správne. ELDZ vypíšeš, až keď budeš vedieť mzdu za všetky mesiace. Potvrdenie o príjme tiež vystavíš až potom, keď mu bude výplata vyplatená. Zápočet rokov môžeš hned.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    By som doplnila.
    Zápočet ak načítaš, tie staré by si si mala nechať, a v súčte vydáš svoj originál
    Ostatní: správne?
    katka.hesskova
    super, cize by to malo byt vsetko...
    este by som sa chcela spytat, kde najdem najnovsie tlaciva - zapoctovy list a potvrdenie o zdan. mzde.
    Som na invalidnom dôchodku ale som pracovala teraz mi chce dať výpoved má tam zamestnaných len invalidov na ktorých zobrala príspevky chcela by som vedieť ako dlho nás má zamestnávať. A podľa akeho paragrafu ma môže prepustiť a či mám nárok na odstupné pracovala som u nej 1 rok. A či mám nárok na podporu ked predtým som nebola evidovaná na úrade práce z dôvodu že som bola a celom invalidnom dôchodku. Podotýkam že má chce prepustiť pretože som nechcela isť na PN.
    katka.hesskova
    Gabi03
    By som doplnila.
    Zápočet ak načítaš, tie staré by si si mala nechať, a v súčte vydáš svoj originál
    Ostatní: správne?
    Moc tomu nerozumiem.
    chápe sa to tak, že ak načítavam roky, zápočtový list z predch. zamestnania zamestnanca si nechám a vydám originál, kde je súčet dní.
    ano?

    Možem ešte raz otazocku, kde najdem najnovsie tlaciva- zapoctovy list + potvrdenie o zdanit.mzde.???

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    katka.hesskova
    Moc tomu nerozumiem.
    chápe sa to tak, že ak načítavam roky, zápočtový list z predch. zamestnania zamestnanca si nechám a vydám originál, kde je súčet dní.
    ano?

    Možem ešte raz otazocku, kde najdem najnovsie tlaciva- zapoctovy list + potvrdenie o zdanit.mzde.???
    Áno. Inak by mal dva dokumenty o rovnakom období. Ja už praktizujem tak, že pri nástupe si síce vypýtam predchádzajúce zápočty (najmä kvôli výmery dovolenky), ale pri výstupe im tieto vrátim a vystavím nový za obdobie iba u nás zamestnaného. A zo všetkých si spravým kópie.
    Ak robíš v programe mzdy, mal by ti aj tieto tlačivá spraviť. Inak skús pozrieť na nete, ale určite ich predávajú bežne v obchodoch s kancelárskym tovarom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.