Zavrieť

Porady

Faktura od Orangu

ahojte mam tu fakturu od Orangu kde na prvej strane je suma bez DPH DPH a spolu a na druhej strane je suma o nieco nizsia potrebujem vediet ze ked zaevidujem fakturu v sume z tej prvej strany a zaplatim len sumu na druhej strane tak to potom ako sparujem? alebo ako to mam zauctovat, teda ktoru sumu
dakujem krasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    staankaa
    ahojte mam tu fakturu od Orangu kde na prvej strane je suma bez DPH DPH a spolu a na druhej strane je suma o nieco nizsia potrebujem vediet ze ked zaevidujem fakturu v sume z tej prvej strany a zaplatim len sumu na druhej strane tak to potom ako sparujem? alebo ako to mam zauctovat, teda ktoru sumu
    dakujem krasne
    Orange prikladá prehľad platieb. Zrejme máte nejaký preplatok z predchádzajúceho obdobia...

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    staankaa
    ano asi mame ktoru sumu mam zauctovat a ako?
    Zaúčtuješ sumu aká k faktúre patrí. Zaplatíš sumu, ktorá je na faktúre vyčíslená k úhrade. Preplatok vyspáruješ s faktúrou.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ja by som zaevidovala tu vyssiu sumu tak ako je rozpisana a ten preplatok ktory tam mate ti musi niekde predsa prevysovat uhradu niektorej faktury inej, takze ten by som preuctovala ako ciastocnu uhradu tejto novej zaevidovanej faktury vo vyssej ciastke a k uhrade by ti logicky mala ostat iba ta nizsia ciastka ktora je uvedena ako konecna na druhej strane vypisov z orange.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    takze zauctujem tu vacsiu sumu a zaplatim len tu mensiu ale neviem ako to potom vyparujem s fakturou?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    evina
    Orange prikladá prehľad platieb. Zrejme máte nejaký preplatok z predchádzajúceho obdobia...
    Tak. Také prípady sa stávajú pri prechode z kreditu na paušál. Potom v prvej faktúre na paušál odrátajú (dobropisujú) zostatok z kreditu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    staankaa
    no ale ja neprechadzam z kreditu na pausal..tak ako to mam potom sparovat.
    Kde máš naúčtovaný ten preplatok predch. fa?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Neplatili ste v hotovosti preddavok za nákup telefónu a teraz vám ho na faktúre uvádzajú (pozri riadky na faktúre) ako ZD+DPH a na konci preddavok odrátali?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    staankaa
    takze zauctujem tu vacsiu sumu a zaplatim len tu mensiu ale neviem ako to potom vyparujem s fakturou?
    Alda Ti v príspevku 4 už vlastne napísala. Nemôžeme ani používať pojem nižšia a vyššia suma faktúry, ale...

    Faktúra, kde sú všetky identifikačné znaky odberateľa i Orangu je rozpísaná na ntto a DPH, btto spolu. Samozrejme, že účtuješ túto čiastku-to je pre Teba podklad pre uznanie daňového a samozrejme aj účtovného nákladu. Na druhej strane máš sumu k úhrade a tú musíš uhradiť - tu ide o finančný tok peňazí. Sprav si saldokonto faktúr Orangu a zistíš buď, že niektorú z predchádzajúcich faktúr ste uhradili vo vyššej sume a ten preplatok potom preúčtuješ /resp. upravíš platbu v evidencii k tejto faktúre/, alebo ako Paulla píše, platili ste v hotovosti preddavok, resp. za mobilný telef´on a túto platbu máte odpočítanú zo sumy úhrady , a preto sa Ti nestotožňujú. Ak spravíš saldokonto dodávateľa Orange musíš na to prísť...

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Chcem sa spýtať, vo firme sme 3zamestnanci,2brigádnici,na firmu máme 2telefóny,môžme si dať do nákladov ešte aj 2 prima kartičky?Faktúra za prima karty bude chodiť na firmu? Môže to byť uznaný náklad firmy?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jenny7
    Chcem sa spýtať, vo firme sme 3zamestnanci,2brigádnici,na firmu máme 2telefóny,môžme si dať do nákladov ešte aj 2 prima kartičky?Faktúra za prima kartu bude chodiť na firmu? Môže to byť uznaný náklad firmy?
    Ak sú skutočne potrebné, tak nie je problém s obhájiteľnosťou nákladov.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Kolko môže byť vlastne telefónov na firmu? Môžu byť aj 2 telefóny na 1zamestnanca? dá sa to v pohode dať do nákladov?Ďakujem.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ešte k mojim otázkam, práve som sa dozvedela, že keď sú na firmu v evidencii 2 telefóny - 2tel.čísla, tak do nákladov sa môžu dať iba tieto hovory, a ak sú navyše ešte 2prima karty a nie sú založené v tých firemných mobiloch tak sa to nemôže dať do nákladov.spolu máme 4tel.čísla.faktúra za hovory z prima karty sú vystavené na firmu, čiže to bolo zaplatené z firemných peňazí. Kedže by sa to nemalo dávať do nákladov, lebo sú len 2telefóny a nie 4, tak by som to chcela vložiť do pokladne a zamestnanci mi to normálne zaplatia.Postupujem správne??Čo si o tom myslíte??

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Zaplatila som z orangu fa za november oneskorene, čiže v decembri nebola odpočítaná ako platba a bol k nej prirátaný december, takže vlastne bolo zaplatené asi o 100 eur viac, síce to vyrovnajú v ďalšej fa ale ako to zaúčtovať, uhradím faktúry, ktoré mám a zvyšok -preplatok, čo s tým?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    dobrý večer
    mám prosbu dnes mi volala klientka, že prečo som ju neupozornila nato, že na Fa z Orangu nemá svoje DIČ vraj je s tým problém pri
    DK - pozerala som aj u ostatných a nikto nemá DIČ na Fa
    treba ísť do Orangu a dať ho dopísať ?
    ďakujem
    Anika

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anik Pozri príspevok
    dobrý večer
    mám prosbu dnes mi volala klientka, že prečo som ju neupozornila nato, že na Fa z Orangu nemá svoje DIČ vraj je s tým problém pri
    DK - pozerala som aj u ostatných a nikto nemá DIČ na Fa
    treba ísť do Orangu a dať ho dopísať ?
    ďakujem
    Anika
    Tak to je chyba účtovníka,že to nepostrehol, základné údaje o firme na faktúre musia byť.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    To znamená, že všetkých musím nahnať do Orangeu, aby im tam dopísali DIČ. Myslím si , že Orange keď je to firma by mal pýtať teda nie len živnostenský list, ale aj DIČ.
    vďaka
    Anika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.